avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Activitate CIASFM

Activitate CIASFM

Buna ziua,
In anul 2014 mi-a ars casa, 80%, cu tot cu acte si autorizatie. Am mai gasit o parte dintr-un plan, atat. Am proces verbal de interventie de la pompieri. As vrea sa stiu: exista vreo procedura prin care mi se da o noua autorizatie? Am intrebat la primarie, nu au gasit nimic in arhive, nici dupa atatia ani, insa eu platesc de peste 30 ani constructia la impozite si taxe. De la urbanism mi s-a spus ca trebuie sa reiau procedura de reautorizare cu expertiza tehnica pentru rezistenta, stabilitate si securitate la incendiu. Mie nu mi se pare normal....
Multumesc!
Buna ziua,
Un concurs pentru functie contractuala nu a fost ocupat (2 candidati au obtinut punctaj de 24, respectiv 25 puncte). Cand ar trebui sa se reia concursul?
Multumesc!
Buna ziua,
Lucrez in Italia de 4 ani. In ultimii 2 am fost angajata in regim part-time. Acum nu mai sunt angajata. Cum pot plati contributii la sanatate si pensie in Romania? Este obligatoriu?

Va mulumesc anticipat!
Solicitati la primarie hotararea cu privire la stabilirea impozitelor si taxelor locale. Acolo veti gasi cat trebuie sa platiti si pentru ce.
Buna ziua,
Se poate transforma o asociatie de crescatori animale in cooperative?
Daca da, cum?
Multumesc!
Buna ziua,
Intentionez sa depun un dosar pentru angajare la Primarie, unde mi se va solicita adeverinta de vechime in munca. Aceasta trebuie solicitata la ITM sau la fostii angajatori?
Mentionez ca am domiciliul in Prahova insa am lucrat in Bucuresti.
Va multumesc!