avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate dantintesan

Activitate dantintesan

Exact. Multumesc!
Intr-adevar, dar pe perioada concediului de odihna CIM nu e suspendat, art. 49 stipuland expres cazurile cand CIM e suspendat.
un temei legal pentru asta? sau jurisprudenta?
Pe scurt, un angajat caruia i se desfiinteaza postul din motive ce nu tin de persoana lui si i se da preaviz. In termenul de preaviz, poate fi trecut in concediul de odihna aferent? Ar fi vorba si de o diferenta de 6 zile care mai ramane din preaviz, dupa ce i se termina concediul de odihna. Angajatorul e dispus sa ii plateasca si aceste 6 zile ca fiind in concediu de odihna. Este posibil?
taxa auto a fost platita in 11.03.2009. Termenul de prescriptie nu se implineste in 11.03.2014? Adica 5 ani...
In 2012 am vandut masina pentru care platisem taxa auto in 2009. In martie se prescrie dreptul la actiunea in instanta... Daca masina a fost instrainata si nu mai este pe numele meu, pot recupera acesta taxa platita de mine?#-o
Daca am platit taxa auto in 11.03.2013, poate fi recuperata? Multumesc.
Multumesc!
Daca am pierdut o sentinta si doresc sa cer eliberarea unei copii definitivate, stiu ca trebuie sa platesc 5 lei pentru definitivare. Dar cat trebuie sa platesc pentru copie? Este tariful de 2 lei/pagina? Multumesc!
Buna ziua. Daca am platit taxa auto in 11.03.2013 o pot recupera? Intreb asta pt ca timbrul de mediu a intrat in vigoare in 15.03.2013, prin OUG 9/2013, deci eu am platit taxa sub reglementarea Legii 9/2012 si stiu ca pe parcursul anului 2012 nu s-a platit taxa pentru vehiculele din tara. Care a fost situatia din 01.01.2013 pana in 15.03.2013?#-o