avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto platita in 2009, masina vanduta
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto platita in 2009, masina vanduta

In 2012 am vandut masina pentru care platisem taxa auto in 2009. In martie se prescrie dreptul la actiunea in instanta... Daca masina a fost instrainata si nu mai este pe numele meu, pot recupera acesta taxa platita de mine?#-o
Cel mai recent răspuns: dantintesan , utilizator 15:02, 17 Februarie 2014
Termenul de prescriptie se va implini la 1.01.2015, deci puteti actiona in instanta
Ultima modificare: Luni, 17 Februarie 2014
Cabinete Asociate de Avocati, Avocat
taxa auto a fost platita in 11.03.2009. Termenul de prescriptie nu se implineste in 11.03.2014? Adica 5 ani...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperarea taxei auto dkm dkm buna ziua.am o masina second hand cumparata din spania in 2008 si inmatriculata in romania in martie 2009.am inteles ca se poate recupera taxa pe care am ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto , masina vanduta ! tutu12 tutu12 In anul 2008 , luna septembrie , am achizitioanat de la o reprezentanta auto din tara un autoturism nou ( Renault ) si am platita taxa auto - 1000 ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto - diverse aspecte Hamann Hamann 1. Buna seara, tot prin instanta pot recupera in prezent o taxa auto platita in august 2010 si una in august 2012? Termenul de prescriptie e 5 ani? Ma gandesc ... (vezi toată discuția)