Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto platita in 2009, masina vanduta
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto platita in 2009, masina vanduta

In 2012 am vandut masina pentru care platisem taxa auto in 2009. In martie se prescrie dreptul la actiunea in instanta... Daca masina a fost instrainata si nu mai este pe numele meu, pot recupera acesta taxa platita de mine?#-o
Termenul de prescriptie se va implini la 1.01.2015, deci puteti actiona in instanta
Cabinete Asociate de Avocati, Avocat
taxa auto a fost platita in 11.03.2009. Termenul de prescriptie nu se implineste in 11.03.2014? Adica 5 ani...