avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2025 soluții astăzi
Forum Activitate beaca

Activitate beaca

Cum pot obtine pensie de handicap in Belgia?
buna ziua! unde ma adresez si eu pt a beneficia de legitimatie de parcare.pot obtine aceasta legiyimatie daca masina nu este pe numele meu? multumesc.

Discuție accident auto
buna ziua am si eu o antrebare: am fost acrosat in trafic aseara si mia strambat aripa stinga fata iar autorul a fugit nu iam vazut numarul cum trebue sa procedez?pot sa o repar pe asigurare?primesc puncte penalizare la urmatoarea polita de asigurare platesc mai mult?Va multumesc.
Buna ziua am lucrat cu contract de muna o periuada de 5luni (adica am intrerupere)inainte de acestea,pot beneficia de aj. de somaj.Va multumesc

buna ziua de 4ani detin o dacia cu ceva tuning(abtipilde pe caota,pe lateral si ceva ornamente,nu foarte multe)eu zicca da bine e o masina intretinuta,intoarce priviri pe strada.Nu am avut probleme cu pol si nici la I.T.P.mai nou ma opreste un agent de circulatie si spune cami ia talonu ,,...ba ce mergi cu asta asa ce te crezi ca esti cu sorcova ...,.vrei sati iau talonu...o sa te urmaresc mereu.." Are dreptu sami ia talonul? Unde pot merge sa obtin ceva sa am la mana sau sa o anregistrez. VA multumesc.