avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1925 soluții astăzi
Forum Activitate luciano39ok

Activitate luciano39ok

ce trebuie facut daca ai nevoie de certificatul de casatorie in Italia ,este nevoie de traducere,sau de ce
lucrez in italia ,am cotizat si in romania la sistemul de pensii,vreau sa stiu daca se cumuleaza perioada din tara cu ceea de aici
ce trebuie sa fac ,daca obtin cetatenie italiana
multam fain
MULTAM FAIN celor ce mi-au raspuns si sarbatori fericite
in conditiile in care procesul se desfasoara in alta localitate ,decat localitatea mea de domiciliu pot solicita in scris instantei sa-mi trimita prin posta o copie a dosarului ,la care sa pot plati contravaloarea copiilor si a cheltuielilor cu trimiterea acestora ?
am un teren dat in arenda ,societatea care a luat terenul se afla in lichidare judiciara ,aceasta nu mi-a platit arenda cuvenita ,am deschis un proces cu aceasta ,aceasta a transferat creantele catre creditori unei banci ,in aceasta situatie trebuie deschis un nou proces cu banca ce a preluat creantele catre creditori ?
am dat un teren in arenda unei firme ,si aceasta nu mi-a platit arenda din 2003 ,am deschis proces cu aceasta si nu stiu ce valoare ,a penalitatilor de intarziere la plata sa- i cer ?