avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Activitate juditbacso

Activitate juditbacso

Buna ziua . Nu am posibilitatea sa platesc un avocat.Sunt despartita de sot de trei ani nu tinem legatura nu vorbim nu stim umde e viziteaza copulul nostru de 7 ani o data pe an.V reau sa mi refac viata si a si vrea sa incep procedurile de divort.De unde pot sa obtin un model cerere divort si care este procedura de divorti? Multumesc pentru ajutor
Buna ziua.Sunt despartita de sotul meu de trei ani, nu stam impreuna nici nu tinem legatura, el traieste in strainatate.Avem un copil de sapte ani.A si vrea sa incep procedurile de divort .De unde sa incep? ce se va intampla daca nu apare la instanta daca e chemat? multumesc pentru raspuns
Buna ziua! Am lucrat in invatamant si am o vechime de 5 ani si 6 luni cu un salariu de 1200 ron.Am depus actele la somaj si mi-au spus ca primesc lunar 375 ron timp de 6 luni.Cum e posibil? Nu cumva n-a socotit ceva bine? Va rog sa ma ajutati! Multumesc pentru raspuns!:(
CCC mi se va termina pe 7 iun 2012. Avand profesia de institutor eram suplinitoare la aceasi scoala timp de 3 ani.Fiind angajata pe o perioada determinata,contractul de munca este incheiat de la data de 31 august 2010.Pot sa beneficiez de indemnizatia de somaj?