avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Activitate az14

Activitate az14

se poate face itp si e valabil 2 ani ,dar pe mine ma intereseaza sa fac asigurare la aceasta masina ,daca are cineva o idee multumesc
Buna seara ,as dori sa va intreb daca pot sa fac asigurare in Romania la o masina inmatriculata in uk ,dat fiind faptul ca revizia tehnica periodica ,am facut-o tot in Romania ,iar bani pentru inmatriculare nu prea sunt .Multumesc foarte mult
dar trebuie sa ma casatoresc la ambasada Romaniei? am crezut ca la consilul din zona din care apartin in londra pentru ca el este britanik
anglia londra
Buna ziua Am si eu o nelamurire si va rog sa ma ajutati daca se poate Vreau sa ma casatoresc cu un cetatean englez de origine pakisthaneza in UK si v-as intreba ce acte i-mi sunt necesare si mai vreau sa precizez ca sunt divortata in Romania dar nu am hotarirea pentru ca eu locuiesc in UK , deci as putea sa scot hotarirea de la judecatoria de care apartin daca am nevoie de ea ? Va multumesc frumos pentru ajutor
Răspuns la discuția mostenire
va multumesc nu am dat nici un fel de declaratie si cum v-am spus au trecut 3 ani si nu am facut dezbaterea deci nu stiu a trecut termenul sau este vre-un termen ? nu stiu nimic despre asta ; eu locuiesc in uk dar nu e acesta motivul pentru care nu as putea sa merg la dezbatere si nu sunt de acord sa faca acte nepoatei mele dar consider ca nu merita ; deci in cazul in care s-ar face o dezbatere pot sa nu particip si daca nu particip se poate lua o hotarire in lipsa mea? va multumesc foarte mult i-mi sunteti de mare ajutor
Răspuns la discuția mostenire
va multumesc frumos pentru raspuns dar mai am o dilema spuneti ca poate sa isi vinda partea lui adica jumatate dar noi dupa ce a murit mama nu am facut dezbatere deci pina nu se face dezbaterea de mostenire nu poate face nimic nu? sunt obligata sa merg la dezbatere? nu se poate face acea dezbatere fara sa fie si semnatura mea nu? va multumesc mult
Discuție mostenire
Buna seara am o mare rugaminte sa ma lamuriti daca se poate Parintii mei in perioada casatoriei lor au achizitionat un apartament, dar mama mea a decedat in urma cu trei ani , eu si sora mea suntem singurii copii si am spus ca nu este necesara o dezbatere fiecare avind casa ei , de o perioada tatal meu vrea sa ii faca acte de donatie sau de orice fel pe acel apartament nepoatei mele (fata surorii mele) va rog sa imi spuneti daca exista vreo forma de ai face acte pe acel apartament fara semnatura noastra fara dezbatere de mostenire dupa mama va multumesc
VA MULTUMESC CA MA AJUTATI ce sa va spun ea nu are servici el nu are servici au muncit pe ici pe colo cum puteau iar despre matusa care o are ,singura ei ruda este foarte necajita Va rog sa imi spuneti daca statul ii poate oferi un ajutor un adapost unde sa stea ea si copiii si va plati cind isi va gasi ceva de munca Stiu ca adaposturile sunt foarte aglomerate dar poate imi puteti sugera ceva nu stiu e disperata si eu sunt foarte departe sa o ajut Va multumesc
Buna ziua din nou Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la o intrebare Va scriu in numele prietenei mele are 23 de ani este din Bacau este intr-o relatie de 4 ani fara acte legale si nin timpul acesta au rezultat 2 copii minori de 2ani si jumatate si 1 an si patru luni Relatia dintre ei este foarte deteriorata este violent dar continua sa stea impreuna pentru ca este amenintata ca i se vor lua copii si va fi declarata ca paraseste domiciliul sau ca este mama imorala Va rog sa imi spuneti ce drepturi legale are asupra copiilor si cum poate sa plece de acolo pentru ca nu mai are pe nimeni decit o matusa care e necajita si ea VA ROG MULT SA O AJUTATI ARE MARE NEVOIE VA MULTUMESC FRUMOS