avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Activitate route

Activitate route

Scuze ca intreb: exista spatii verzi, spatii de joaca de relaxare in zona, pentru ca acesti tineri sa aiba unde sa socializeze? Daca nu si daca da solutia este sa vorbiti frumos cu ei, sa va imprieteniti, sa le cunoasteti problemele sa va expuneti problemele dumneavoastra in mod asertiv. Veti avea o experienta frumoasa cu acesti tineri, cunoscandu-i, interesandu-va ce hobby au, ce pregatire etc. Referitor la legi si cum deranjeaza pe ceilalti, din pacate nici ei nu stiu pe ce lume traiesc ca majoritatea cetatenilor.
Răspuns la discuția Chirie intre coproprietari
Exista o grila a notarilor publici in care gasiti la cat este evaluat apartamentul. Ca idee, modalitatea in care il puteti convinge este : va uitati in grila notarilor publici calculati cat reprezinta 20% si ii transmiteti fratelui variatele pe care le are: pana la data de ..... are timp sa dea raspuns sa accepte propunerea si primeste suma de ..... ( reprezentand 15k pe care i-ati propus ) sau mergeti in instanta si va primi suma de .... (reprezentad 20%) minus cheltuieli de judecata. Daca faceti un calcul o sa vedeti ca s-ar putea sa iesiti pe plus daca mergeti in instanta si faptul ca o sa iasa in pierdere o sa-l convinga si pe frate.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In link-ul de la finalul acestei fraze aveti despre cum faceti recuperarea ultima solutie fiind resetarea telefonului la setarile din fabrica, daca nu reusiti sunati-ma pe acest nr fix 0344103379, sunati de mai multe ori la ore diferite, pana reusim sa vorbim [ link extern ]
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sunt o multime de solutii online. Dati o cautare pe google cu subiectul recuperare cont instagram si alegeti primele siteuri care va ofera solutii. Daca nu va descurcati, rugati pe cineva care se pricepe sa vi-l recupereze. Toate serviciile facebook, whats app etc. au solutii de recuperare. Succes!
ok! Am gasit ceva care suna ca un fel de norme de aplicare, adica explicatii ale legii 196/2018. privind reactualizarea documentelor asociatiei ca si persoana juridica, pe aceasta pagina facebook. [ link extern ] /
Foarte util raspunsul, multumesc! Ce reprezinta "dovada inregistrarii noilor date" necesare la judecatorie ? Ce fel de date, ce fel de inregistrari?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Invatatura de minte: cand faceti o fapta de acest gen sa va rusinati inainte de a o face! Spuneti ca ati gresit si ca va pare rau, eu asa as face.
Multumesc! Asociatia de locatari a luat fiinta in 1986, administratora spune ca trebuie facuta "reactualizarea personalitatii juridice a Asociatiei, in conformitate cu legea 196/2018". M-am uitat in lege si nu am gasit aceasta obligatie. De ce trebuie facuta reactualizarea personalitatii juridice? Motiveaza solicitarea CNP urilor si a C V-C pentru reactualizare personalitatii juridice a asociatiei. Motiveaza ca nu avem cont bancar pentru ca nu este reactualizata personalitatea juridica a asociatiei si pentru ca presedintele si-a dat demisia.
Multumesc!
Multumesc pentru raspuns! Presedintele asociatiei si-a dat demisia in decembrie 2021. Sesizarile le-am transmis consiliului de administratie prin e-mail inca din oct.2021. Am primit raspunsuri doar de la administrator spunand ca nu e treaba ei, sau ca ea face totul legal si eu nu am habar, sau motivand ca nu avem presedinte. A spus de asemeni ca daca nu imi convine sa reclam la Primarie. Este genul de persoana care nu se opreste din a vorbi si vorbeste mult fara sa raspunda la ce solicit.