avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Activitate laur2310

Activitate laur2310

BUNA ZIUA
SUNT ANGAJAT LA O FABRICA SI PANA ACUMA AM FOST IN 3 SCHIMBURI ..(5 ZILE CU 2 LIBERE)
DE LUNA VIITOARE VOR SA NE PUNA SA MUNCIM IN 4 SCHIMBURI IN URMATORUL FEL 7 ZILE CATE 8 ORE CU 2 ZILE LIBERE.
E LEGAL ACEST LUCRU ?
NU TREBUIA 5 ZILE CU 2 LIBERE?
Soluţionare
Solutie: respinge recursul inculpatului şi asiguratorului. admite recursul părtii civile, casează sentinta şi obligă inculpatul, alături de asigurator la plata sumei de 1210,85 lei daune materiale obligă inculpatul la plata sumei de 5470,65 lei cheltuieli judiciare către partea civilă
Încheiere
Solutie: admite cererea de îndreptare a erorii materiale


imi puteti spune ce inseamna asta?
Răspuns la discuția dosar penal-angajare
Si in cat timp se sterge din cazier? multumesc mult
Răspuns la discuția dosar penal-angajare
da eu daca am acest cazier am voie sa lucrez cu bani?
imi puteti spune cand o sa am stearsa fapta din cazier
Buna seara
Va rog sa imi spuneti daca am cazier (am avut accident cu masina si victima din culpa) ma pot angaja la particular ca si gestionar sau sef magazin ?Am intales ca la bugetari nu am voie
Specific ca am primit 2 luni de inchisoare si fiind prima data s-au transformat in 2 ani si 2 luni cu suspendare.Dupa cat timp mi se sterge din cazier?
Va rog raspuns urgent
MULTUMESC
Răspuns la discuția permis
imi raspunde careva?
Răspuns la discuția permis
Ce fel de amenda?mi se face dosar penal pentru conducere fara permis sau doar amenda?multumesc
Răspuns la discuția permis
Si primesc ceva amenda daca ma opresc politistii ca nu am nimic la mana!
Discuție permis
azi am luat examenul auto si la traseu.
Pot conduce maine dimineata chiar daca nu am inca permisul?
Răspuns la discuția redobandire permis-urgent
pai acolo scrie fisa medicala...dar de unde o iau doar de la medicul de familie sau trebuie toate analizele iarasi adica sange psiho etc?