Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis

azi am luat examenul auto si la traseu.
Pot conduce maine dimineata chiar daca nu am inca permisul?
Puteti conduce.
Si primesc ceva amenda daca ma opresc politistii ca nu am nimic la mana!
laur2310 a scris:

Si primesc ceva amenda daca ma opresc politistii ca nu am nimic la mana!

Da, intrucat nu sunteti in posesia permisului de conducere. Nu mai puteti rabda cateva zile?
Ce fel de amenda?mi se face dosar penal pentru conducere fara permis sau doar amenda?multumesc
imi raspunde careva?