avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1988 soluții astăzi
Forum Activitate madacsy

Activitate madacsy

BUNA ZIUA,
O SOCIETATE DIN ROMANIA ARE ASOCIAT UNIC O PERSIOANA REZIDENDTA IN SLOVACIA. ASOCIATUL ARE SI CERTIFICAT DE REZIDENTA IN ROMANIA EMIS DE I.G.I. INTREBARE.
DACA ANUL ACESTA RIDICA DIVIDENDE ANUL, VIITOR VOM DEPUNE DECLARATIA 205 SAU DECLARATIA207?
MULTUMESC
Buna ziua,
As avea nevoie de ajutor in urmatoarea problema:
am un contract de prestari servicii intre o persoana juridica si o persoana fizica (pensionar) pentru consultanta tehnica pe perioada nedeterminata.

As dori sa stiu ce obligatii are firma si ce obligatii are persoana fizica in acest caz si cum inregistrez in decl112
Multumesc
Buna ziua,
As dori sa stiu daca exista obligativitea existentei documentatiei tehnice de incalzire si sanitare in cadrul continutului dosatului privind eliberarea autorizatiei de construire in cazul unei case unifamiliale care urmeaza a fi construita. Daca se poate as dori sa imi precizatii legea si art. din lege pe baza careia este necesar sau nu aceasta documentatie.
Va multumesc anticipat
as dori si eu sa im raspundea cine care este in masura sa o faca.
Eu am platiti pentru modificare codului CAEN la Registrul Comertului MM aproape 800 RON , daca acum acest serviciu este gratuit, noua ne va restitui cineva acesti bani ?
Eu m-am grabit sa fac aceasta modificare deoarece aveam de facut si alte modificari in statutul firmei si am profitat de aceasta ocazie sa imi rezolv toate problemele legate de Registru;l Comertului -acum ma simt co O FRAIERA CA AM ARUNCAT ATATIA BANI PE GEAM.
Va multumesc