avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Activitate crisspwi

Activitate crisspwi

sunt modele medicinale speciale pentru stoparea platfusului...clar ca depinde in ce stadiu este..iar taloneti pe care ii am deja se potrivesc si la pantofii ESD doar ca au un pret destul de ridicat,si nu imi pot permite si nici nu vreau ca sa imi platesc singura talonetii pe care sa ii folosesc la lucru..si exista si modele ortopedice la pantofii pe care ii folosim noi ca la alte departamente care au alta conducere sa facut comanda pentru angajati
Buna ziua,am o problema si sper sa ma puteti ajuta.Am fost diagnosticata cu platfus bilateral si pentru stoparea plafusului mi sa recomandat sa folosesc taloneti medicinali speciali facuti pentru problema mea nu cei care se gasesc in comert,iar la lucru noi suntem obligati sa purtam incaltaminte speciala de descarcare electrostatica primita de la ei iar cand am dus scrisoarea medicala aprobata si de doctorul de la medicina muncii mi sa refuzat cererea pe motiv ca nu este treaba lor dar nici nu am voie sa vin cu incaltamintea mea care este corespunzator dotata..Va rog ajutator!!!
buna ziua,as dori sa stiu de cat concediu medical pot beneficia pentru o conizatie tinand cont ca lucrez numa in picioare si cu cositor si flux cobar.
Buna ziua,la locul de munca folosesc cositor si flux cobar care este destul de periculos si toxic..nu ar trebui sa primesc spor de toxicitate?
Am luat legatura cu ei si au raspuns ca din cauza ca am avut o lipsa de 2 luni intre locurile de munca..desi eu am primit deja primul salariu
Buna ziua,am o problema..pana acum 2 ani am primit pensia de urmas dupa tatal meu dar de atunci nu am mai primit nici un ban si am fost angajata si sunt angajata in momentul de fata dar eu apar in sistem ca si pensionar si am nevoie de concediu medical si nu sunt in starea necesara sa pot iesi din casa si doctorul meu de familie refuza categoric sa-mi ofere concediu medical chiar daca am adus si adeverinta de la locul de munca
Buna ziua,as dori sa stiu daca in cazul in care intr-o zi lucratoare nu se poate lucra din cauza unor constructii in firma au dreptul de a ne chema la recuperare intr-o zi nelucratoare...precizez ca in ziua de recuperare nu vor sa ne plateasca 200% ci doar ca si o zi normala si nici tichet de masa nu primim si daca ziua de 1 decembrie este legal sa se recupereze?Va multumesc anticipat pentru ajutor
Răspuns la discuția Abuz fizic la locul de munca
din pacate marea majoritate a angajatilor suntem pe leasing si nu avem nici sindicat si nici reprezentant
Răspuns la discuția Abuz fizic la locul de munca
si abuzul psihic cum ii putem dovedi...se poate doar prin marturi?
s as mai dori sa stiu daca se poate face ceva deoarece pe fluturasul de salariu ne apare ora platita cu 8 lei si defapt suntem platiti cu 7,50 lei pe ora
as dori sa stiu ce masuri legale se pot lua in cazul in care un superior te abuzeaza fizic la locul de munca in sensul in care pune mana pe tine si trage de tine