avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1093 soluții astăzi
Forum Activitate marov

Activitate marov

Răspuns la discuția Salarii compensatorii
Va multumesc mult!
Buna ziua!
Urmeaza sa fiu dat in somaj si din cate am inteleds ar trbui sa primesc salarii compensatorii
Din contract reiese ca trebuie sa primesc 2 salarii dar am inteles ca vor sa nu mi le plateasca
Cineva ma sfatuieste sa nu semnez actele decat la primirea banilor.
Puteti sami dati un sfat?
Multumesc anticipat
In data de 24 iunie am chemat politia deoarece am fost lovit fara motiv de catre patronul unei societati din Vaslui care imi interzice sa intru intr-un magazin care apartine altei societati aflata in chiria acestuia
La locul faptei au sosit 2 echipaje compuse din 4 politisti care nu s-au legitimat si nici nu au vrut sa faca proces verbal (sau o constatare in scris) si pana la urma au dat dreptate agresorului deoarece acesta intretine relatii cu majoritatea sefilor institutiilor din oras.
In data de 25 iunie am intalnit doi dintre politisti intr-un magazin care faceau cumparaturi si nu am avut ce face si mi-am adresat o remarca - Uite politia la cumparaturi in timpul programului.
Auzind acestea cei doi m-au scos cu forta din magazin si m-au izbit de un gard unde m-au tinut fortat pana la sosirea unei masini a politiei care ma dus la sediul politiei.
Ajuns acolo ce doi au intrat in sediul politiei si au vorbit cu ofiterul de serviciu care nu stiu ce ordin a dat dar m-au lasat pe scarile politiei din nou fara proces verbal sau macar sa-mi spuna cine sunt si de ce m-au dus acolo.
Ce sa fac? Toti prietenii imi spun sa tac ca o sa am probleme mai mari. Nu mi se pare corect.
Vreau sa depun o petitie pe www.reclamatii-sesizari.ro dar inainte sa o fac as vrea sa vad si parerea dvs.
Multumesc
Răspuns la discuția DEMISIE
Da, am semnat un contract in august dar mi-au cerut sal semnez in alb motivand ca trebuie completat la camera de munca si nu am primit nici pana in ziua de azi contractul completat
Răspuns la discuția DEMISIE
Referitor la contractul de munca, intrebarea este, daca nici macar nu mi-au dus cartea la fortele de munca si platit toate obligatiile care le revin fata de stat? Deci doar am semnat un contract dar nu l-am vazut vizat de fortele de munca. I acest caz am "lucrat la negru" Ce trebuie sa fac?
Imi cer scuze ca m-am exprimat gresit
Discuție DEMISIE
1. Lucrez la un punct de lucru al unei societati, unde trebuie sa depun demisia?
2. La aceasta societate lucrez de aprox 3 luni dar nu am primit inca nici un contract de munca. Ce sa fac in cazul in care patronii nu mi-au facut contract de munca?

Va multumesc anticipat