avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1503 soluții astăzi
Forum Activitate maria_44

Activitate maria_44

Multumesc pentru raspuns.Da s-au inaintat hartii catre politie si furtul s-a desfasurat pe o perioada de 5 ani, din 2008, iar toata lumea a "dormit".Eu m-am mutat aici in 2010.decembrie, iar in ianuarie am inaintat reclamatii catre presedintele de asociatie si catre primarie ca ceva nu e in regula la aceasta asociatie, sumele de plata fiind prea mari.Am inca hartiile de la primarie in care mi se spune ca este totul OK.Restantele la aceasta asociatie insumate sunt putin peste 10.000 lei.
Erata : peste 50.000 lei numai apa, este gresit 500.000 lei
Multumesc pentru raspuns.

maria_44 a scris:

Buna ziua,
La asociatia de locatari s-au delapidat sume colosale, numai la apa rece este o restanta peste 500.000 lei si o sa se taie apa rece, umeaza probabil si gazele si lumina pe scara.Administratorul a fugit.Ce putem face noi locatarii in aceasta situatie?


E fugit de 3 saptamani, acum s-a aflat.Avem vreo sansa sa nu ne lase fara apa si fara gaze in plina iarna?
Buna ziua,
La asociatia de locatari s-au delapidat sume colosale, numai la apa rece este o restanta peste 500.000 lei si o sa se taie apa rece, umeaza probabil si gazele si lumina pe scara.Administratorul a fugit.Ce putem face noi locatarii in aceasta situatie?
Răspuns la discuția prescriere datorii catre stat
Nu am primit nimic de acest fel, datoria este din 2003-2004 iar intre timp sotul meu a decedat in 2010 (pe numele lui este) si eu mi-am schimbat adresa.
Buna ziua,

Astazi dimineata am cautat pe net dupa numele sotului si am aflat ca in data de 11.02.2013 s-a facut o comunicare prin publicitate de catre Serviciul de Utilitate Publica de Administrare si Gospodarire locala, actul normativ nu a putut fi comunicat prin art.44 alin (2) lit.a,b, si c din OG 92/2003, s-a procedat prin art.44 alin.(3) din OG 92/2003, au fost emise acte administrativ fiscale, ROL 49546 pentru o datorie din 2003-2004.Intre timp in 2010 sotul meu a decedat (pe numele lui este acest act).
Intrebarea mea este aceasta datorie (601,93 pentru ca au pus majorari din 2003-2004) nu s-a prescris?Eu stiu ca datoriile la stat se prescriu in 5 ani.
Buna ziua, muncesc de ceva vreme in Anglia si urmeaza sa imi aduc copilul care are 14 ani.Intrebarile mele sunt:
- cum trebuie sa procedez sa pot primi alocatia copilului de la statul britanic?
-copilul meu primeste pensie de urmas in urma decesului tatalui.Ce se intampla cu pensia de urmas?
Va multumesc.
Discuție mostenire minor
Buna ziua,
Copilul meu care are 14 ani l-a mostenit pe sotul meu alaturi de mine si am vandut 1 ha de teren arabil ca sa platesc niste datorii dar vreau sa scot ce este pe cec-ul copilului ca sa platesc cheltuielile de intretinere la apartamentul in care locuim si nu stiu cui trebuie sa ma adresez pentru asta.Mentionez ca apartamentul in care locuiesc cu fiul meu apartine in egala masura mie cat si lui.1/2 eu si 1/2 fiul meu.
Răspuns la discuția Plata curs in caz de demisie
Nu am semnat nimic decat un tabel facut de mana cu prezenta la curs.
Răspuns la discuția concediu de odihna
Chiar daca lucrati sambata si duminica, zile de concediu sunt numai zilele de luni pana vineri inclusiv.Sambata si duminica se considera zile libere.