avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1634 soluții astăzi
Forum Activitate SeWa

Activitate SeWa

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va recomand sa intrati pe pagina de net care ati publicat-o si sa salvati fotografiile de acolo. Din ce vad sub masini se afla si linia dubla continua. :)
convlad a scris:

Am descoperit că astăzi, ora 16.37, au avut loc două logări cu succes în contul meu de e-mail, din București (eu fiind din Drobeta Tr. Severin), de pe IP-ul 109.166.128.60, pe care dacă-l căutați o să aflați că aparține companiei de telefonie mobila



nu cumva v-ati logat pe email de pe telefonul mobil, avand internet de la Orange Romania S.A ? :)


Interventie moderator: in respectarea Regulamentului de forum cat si ca urmare a solicitarii initiatorului topicului, datele de identificare a persoanei juridice au fost editate.
Răspuns la discuția Litigiu cu agentia imobiliara
In mod normal , cand a semnat acel contract de vizionare trebuia sa citeasca si urmatorul paragraf (pe care orice firma de imobiliare ar trebuii sa-l aibe) :

2. BENEFICIARUL SE OBLIGA:
* sa nu cumpere direct sau prin terti, prin mandatar, rude sau afini pana la gradul patru, in nume propriu sau/ori in calitate de reprezentant sau mandatar legal a unei persoane juridice nici una din ofertele prezentate si vizionate in prezenta prestatorului ...

Daca il vor actiona in judecata nu vad ce instanta nu le-ar da castig de cauza si prin urmare ar fi obligat sa plateasca si comisionul si taxele de judecata .
Multumesc pt raspuns . Acum am verificat site-ul portal.just.ro si am vazut ca mi s-a mai deschis un dosar cu titlul ordonanta presedintiala la aceeasi sectie CONTENCIOS ADMINISTRATIV . cu termen 07.08.2012 .
Aveti idee ce ar putea insemna asta ?
Se poate face ceva pentru a fi redactata hotararea mai repede ? A trecut mai mult de o luna de la publicarea hotararii pe site-ul portal.just.ro dar cererea nici macar nu a fost redactata
Buna seara din nou si multumesc de ajutor .

Pe 8 iunie am avut procesul si am avut castig de cauza . Termenul de 15 zile in care cei de la permise au voie sa faca recurs este de la data in care s-a dat sentinta ? Sau de la data in care primesc acasa hartia de la tribunal ?
termenul cauzei il precizez dupa mentionarea numarului dosarului ?
Deci , maine listez din nou cererea in judecata si o trimit in acelasi plic cu timbrul judiciar (30 bani) + taxa de timbru judiciar ( 4 lei ) + cererea aceasta : [ link extern ]

Este bine ?
Cam asa arata cererea mea : [ link extern ] .
Si mai am o intrebare , in cererea de chemare in instanta care am primit-o scrie Aveti obligatia de a depune o copie a cererii de chemare in judecata sub sanctiunea suspendarii
La ce se refera aici ? In caz ca vreau sa suspend procesul sa trimit o copie dupa hartia primita sau ce ?

Si referitor cu acel timbru de 30 bani , il bag direct in plicul cu celelalte inscrisuri ?
Cererea sa fie ceva de genul .

Catre x (tribunalul constanta ? )

Subsemnatul ... , domiciliat ... , in calitate de parat in dosarul ... , anexez la dosar urmatoarele :
-o copie dupa refuzul celor de la sectia permise si inmatriculari
-chitanta taxei de timbru judiciar