avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate florinnedeianu

Activitate florinnedeianu

Am 46 de ani si 24 de ani vechime. Mi s-a descoperit virusul hepatic tip B si am facut si punctie hepatica . Diagnostic principal este hepatita virala cronica B fara agent delta, degenerescenta grasoasa a ficatului, fibroza hepatica , gusa multinodulara netoxica . Intrebararea mea este daca pot iesi la pensie pe caz de boala? Va multumesc!
pentru a reclama o firma trebuie scris prima data la comisariatul judetean sau la ANPC BUCURESTI?
Discuție legea 161/2010
ce mi se poate intampla daca nu platesc factura unei firme de telefonie mobila? sunt si reprezentanti ia protectiei consumatorului pe cite?
PENTRU CA PARINTII VOR SA-MI FACA ACT DE VANXARE CUMPARARE ASI DORI SA STIU CAT MA COSTA ?
De foarte multi ani am contract la o firma de telefonie mobila . De un an si ceva nu mai am semnal si nu se poate vorbi nici pe telefonul meu , nici pe al sotiei si nici ale colegilor de serviciu.Cand i-am sunat si le-am spus in repetate randuri ca nu avem semnal la serviciu mi s-a spus de la respectiva firma ca in zona de frontiera semnalul este limitat dar durerea este ca atunci cand merg in Bulgaria am semnal si pot vorbi fara probleme fara sa-mi intre vreo firma bulgareasca de telefonie pe telefon aratandu-mi celula unde ma aflu. Suntem nevoiti sa ne luam cartele de la alte firme desi sunt platitor de abonament de 15 ani si timp de 12 ore la serviciu nu ne putem folosi telefoanele.Am luat un telefon pe prelungire de abonament si le-am spus ca nu mai platesc factura daca nu am semnal pe telefoane . Ce se poate intampla daca nu le mai platesc afctura ?