avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 949 soluții astăzi
Forum Activitate stefanandrei

Activitate stefanandrei

Buna ziua. Se apropie data de 01.04 cand imi va expira contracul de munca, si inca nu mi-au dat un raspuns concret cei de la firma in legatura cu prelungirea ci. Eu in acest moment sunt in risc maternal.
Intrebarea mea este unde trebuie sa depun actele pentru somaj, si de ce documente am nevoie pentru a beneficia de somaj inainte sa intru in CCC? Multumesc
Sunt insarcinata in 4 saptamani si lucrez la o companie de la inceputul anului, dar ei imi fac contract pe perioada determinata, ultima prelungire fiind in 01.10 pentru inca 6luni.Intrebarea mea este daca eu voi intra in concediu de risc maternal, ce se va intampla dupa ce imi expira cele 6 luni?Ei sunt obligati sa-mi prelungeasca acel contract , voi ramane in continuare in risc maternal si pot beneficia de concediu pt cresterea copilului? Multumesc
Răspuns la discuția Referitor la OUG 111/2010
am inteles, multumesc
dar vroiam sa intreb eu ca si pf cand pot stii daca a fost publicat aceasta decizie in Monitorul Oficial? Multumesc
Buna ziua, intr-un ziar local din Brasov a aparut un articol referitor la ordonanta 111/2010, cum ca se va modifica aceasta ordonanta cu data de 01.01.2014 cu privire la concediul si indemnizatia pentru crestere a copilului, aceste drepturi ar urma sa fie acordate parintilor care au realizat venituri impozabile timp de 12luni in ultimii 2 ani anterior nasterii copilului.
Doresc sa aflu daca acesta cu siguranta va intra in viguare sau mai trebuie votata?
Multumesc anticipat tuturor.
Buna ziua. Urmeaza sa nasc in mai, si vroiam sa stiu cate zile de concediu de odihna am dreptul sa iau inainte de nastere, pe anul 2013? Normal beneficiez de 21 de zile,anual. Va multumesc
buna ziua. ma confrunt cu o problema la locul de munca. lucrez in turism 1 zii si 2 zile libere, si doresc sa-mi iau concediu pt 1 zii cand nu as veni la munca. anul tercut am facut cerere pt 3 zile( deoarece nu lucrand 1 zii nu am am cele 2 zile libere), dar anul asta sefa ne-a zis sa facem cerere pe 5 zile, pt ziua accea cand lipsim deoarece si zilele de sambata duminica se consedera lucratoare in turism.
Doresc sa va intreb cum este in realitate. Va multumesc