avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1909 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu inainte de nastere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu inainte de nastere

Buna ziua. Urmeaza sa nasc in mai, si vroiam sa stiu cate zile de concediu de odihna am dreptul sa iau inainte de nastere, pe anul 2013? Normal beneficiez de 21 de zile,anual. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:31, 29 Septembrie 2012
Aveti dreptul la CO aferent perioadei lucrate ianuarie - aprilie 2013, inclusiv.
In acest sens, aveti dreptul la : 21 : 12 X 4 = 1,75 x 4 = 7 zile lucratoare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. urmează să intru in concediu de odihnă iar apoi ... diana23ingrid diana23ingrid Bună ziua. Urmează să intru in concediu de odihnă iar apoi aș vrea să intru in cm apoi prenetal. Câte zile de concediu am pe anul 2021? 1,75 * nr de ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna inainte de intrare in prenatal andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 Buna ziua, Stiti cumva la cate zile de concediu de odihna am dreptul pe anul 2016, daca din februarie as vrea sa intru in prenatal, de exemplu sa-mi iau ... (vezi toată discuția)
Numar zile concediu odihna dupa modificarea legii 12 cristi_barbulescu cristi_barbulescu Am revenit la munca in luna aprilie 2015 dupa terminarea CIC. Am auzit diferite versiuni ale numarului zilelor de odihna care se acorda dupa actualizarea ... (vezi toată discuția)