Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu inainte de nastere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu inainte de nastere

Buna ziua. Urmeaza sa nasc in mai, si vroiam sa stiu cate zile de concediu de odihna am dreptul sa iau inainte de nastere, pe anul 2013? Normal beneficiez de 21 de zile,anual. Va multumesc
Aveti dreptul la CO aferent perioadei lucrate ianuarie - aprilie 2013, inclusiv.
In acest sens, aveti dreptul la : 21 : 12 X 4 = 1,75 x 4 = 7 zile lucratoare