avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Activitate bianca2012

Activitate bianca2012

Răspuns la discuția apel
Va multumesc foarte mult. Cererea de amanare pentru luare la cunostinta a intampinarii o fac scris sau e suficient doar verbal?
Discuție apel
Buna ziua. Pe 10 sept am al doilea termen la apel. Intimatul la primul termen a cerut amanare pt depunere intampinare. Eu nu ar fi trebuit sa primesc cu 5 zile inainte de termen aceasta intampinare? suntem in 5 septembrie si nu am primit nimic. Ce pot face? ma prezit la tribunal si cer amanare pt luare cunostinta de intampinare si pregatirea apararii? si tot acum pot cere si admiterea probelor cu inscrisuri (la fond nu am cerut asa ceva). Concluzii scrise cand pot depune? Cererea de amanare ar fi bine sa o fac si scris? Va multumesc din suflet.
Răspuns la discuția divort in apel
Buna ziua,
Ca sa iau cunostinta de intampinarea depusa, pot cere in 10 septembrie amanare pt asta avand in vedere ca nu am aparator si la urmatorul termen propunere de probe cu inscrisuri? Va multumesc,
Discuție divort in apel
Am avut o prima infatisare la apel pe 11 iunie cand am depus si motivele apelului, av intimatului a cerut amanare pt depunere intampinare, urmatorul termen fiind 10 septembrie. Intrebare : ce trebuie sa fac ca sa cer amanare si daca tot atunci pot cere ca la urmatorul termen sa depun concluzii scrise pe langa motivele inaintate si probe cu inscrisuri? Trebuie sa ma prezint sau pot trimite scris o cerere? Cum e mai bine, va rog sa ma ajutati. Va multumesc!
Discuție divort in apel
In 11.06.2012 am avut primul termen in apel la care am depus motivele, iar avocata intimatului a cerut amanare pt depunere intampinare. Urmatorul termen e 10.09.2012, daca vreau sa aman si eu , ce ar trebui sa cer?lipsa de aparare?sau pot invoca alt motiv?ideea e de fapt ca vreau sa mai aman. Multumesc
Răspuns la discuția corespondenta electronica
este tert, a spus ca le-a gasit pur si simplu in imprimanta in ianuarie 2012, dar cand le-a adus la tribunal (a fost martor intr-un proces) aveau pe ele data printarii 15 mai 2012. deci daca sustine ca le-a gasit nu ar fi tb sa aiba pe ele ianuarie 2012? alta data nu inseamna clar ca a spart parola?
Buna ziua. O persoana care a folosit intr-un proces conversatiile pe mail dintre 2 pers fara acordul vreuneia dintre ele si fara a avea vreo parola, a savarsit o infractiune?
Răspuns la discuția domiciliul minorilor
Dar daca copii au spus ca vor cu mama, dc i s-a dat la domiciliul lui? mai ales ca apartamentul este bun comun
Buna ziua. Hotararea in instanta de fond cu privire la minori a fost data astfel : custodie comuna cu domiciliul la domiciliul tatalui si eu plata pensiei de intretinere. Apartamentul este cumparat dupa casatorie (sotul sustine ca este al lui pt ca banii i-au fost dati de catre parinti- pe acte scrie numele sotului,casatorit - pt ca pe mine la semnarea actelor nu au vrut sa ma ia- motivand ca e iarna si baiatul avea 4 luni, au trecut 18 ani de atunci), in el am locuit si locuim toti 4. Nu se poate da custodia comuna cu domiciliul la ambii parinti?casa nu este a amandurora?Eu nu am avut avocat pt ca nu mi-am permis, el a avut avocat platit de sora lui. Copii vor implini f curand 14 si 17 ani. El sustine ca eu nu am nici un drept la casa, a cerut chiar atribuirea locuintei dar i s-a respins. Nu am dreptul?
La audiere ambii copii au spus ca vor sa stea cu mama. Eu platesc pensie 900 lei lunar, daca ar fi trebuit sa plateasca el ar fi dat mult mai putin.Multumesc!
Buna ziua,
Pur si simplu nu am vrut sa despic firul in patru public asa cum a facut sotul meu. Asta e motivul pt care nu am avut martori la fond, pot motiva asa? ma rog cu alte cuvinte, dar ca idee?.
Ca sa-mi dau alta adresa de corespondenta fac pur si simplu o cerere si o depun la registratura?
Multumesc!