avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Activitate gancuta

Activitate gancuta

Discuție decret 2012
stiti cumva cind se da decretul cam pe cind ?acest decret ar putea fi modificat sa intre la pedepse ina in 5 ani si proxenestismul ?si mai o intrebare daca dosarul este pe rol fara sentinta poate sa intre in acest decret?
da e adevarat presiuni s-au facut si asupra martorilor in faza de cercetare la parchet si sau cam dictat ce sa scrie pot cere starmutarea dosarului pe aceste motive?
fiin-ca aceste declarati au dus la arestarea lui si daca la dosar nu exista certficat medico legal si ea a zis ca a fost batuta se ia in considerare ?si martori a avut la fel ca ia prostituate am dovedit asta cu poze si anunuturi din ziar ele practica si in ziua de azi
am demonstrat ca au practicat din anul 2008 si am depus fotografi ,ca inca mai practica si bineinteles am si filmare audio video facuta dupa arestarea prietenului meu dar procurorul a zis ca aceste probe nu sunt valabile deoarece sunt facute fara aprobarea organelor pot sa cer vizionarea in camera de consiliu?si da are avocat ales
daca fetele au practicat prostitutia simai practica am dovedit cu procesele verbale de amenzi pt asa ceva inca din anul 2008 mai poate sal bage la recrutare ?LEGEA 678/2001sau?una a avut 20 de amenzi iar cealata 172
am niste inregistrari audio video am auzit ca de la 1 luna aceasta sunt luate in considerare sun facute fara nicio aprobare dar sunt utile cauzei parerea mea cum le pot folosi?in instanta
s-a facut o sezizare telefonica la politie pt un cuib de prostituate personal le-a aratat politistului cladirea dar ,aceste convorbiri nu sunt la dosar ,mai mult in dosar apar ca DIICCOT .a facut sezizarea ,mairau l-a arestat pe cel care a facut sezizarea .si acolo se lucreaza incontinuare sub protectia unei femei adica adevarata pestoaica as face eu sezizare dar mi-e frica ce sa fac?sa se vada adevarul aderatii vinovati
Răspuns la discuția stamutare dosar penal
cercetarea penala s-a incheiat acum dosarul se afla pe rolul instantei a fost de ja primul termen si vrem sa cerem stramutarea dosarului se poate acum?
pot cere stramutarea dosarului pe baza anchetei la parchet ?s-au dictat la martori ce sa scrie in declaratii
cum se procedeaza la aceasta evaluare cine vine sa o faca ?si cit este de importanta?si cit conteaza in fata instantei?
Deci fapta sta asa:- prietenul meu a trait in concubinaj cu fata care au plecat impreuna in strainatate si chiar ea declara ca el in constuctii si ea in club ,prietenul meu dupa 2 ani de relatie cu ia venea des acasa la familie din prima casnicie si aceasta dra raminea singura la lucru in strinate dar ea a zis ca atinuto sechestrata si batuta si multe minciunu dar noi putem dovedi ca el se ocupa cu haine vindea si in cluburi chiar dansa si lua bani de la fete si prietenul meu trimitea bani acasa dupa numele ei si nu a lui fiin-ca ea vorbeste germana si scrie si acum zice multe minciuni ca o forta ,si mai apare inca o dna care zice ca tot prietunul meu a aduso fortat in club la lucru si a tinuto sechestrata dar atentie in club dar nu era clubul lui si la rugamintile primei fete el a aduso in tara dar nu s-a dus la politie imdiat si acum ded 2 luni
fiindca prietenul meu ia zis sa-l lase in pace ca se impaca cu nevastasa ,si de aici a inceput balamucul el a sezisat politia si mai ceva ele practica si in tara intr-un apartament si acum asa ceva au anunt la ziar .si prietenul meu l-ea zis si la procuror ca au o femeie peste dar nu se ia masuri
din contra ne temem sa zicem ceva si atunci ce sa recunoasca ?si ce avem de facut dovezi ca practica avem dovezi ca a practicat si inainte amindoua avem si mai ceva una dintre ele locuiste exact cu pestoaica ce sa fac?

Si care sunt limitele de pedeapsa ?si ce inseamna spor?si in timpul pledoariei avocatul poate depune probe asa dovedim ca au practicat ca mai practica si cu cine locuieste de fapt?avem poze
si mai multe dar se zicem ca merge pe 320 dar vrem sa si arate la judecator aceste probe se poate?

Atentie ele lucrau in cluburi nu la sosea si mai ceva a doua persoana este o experta in asa deci sechestrate in club se poate?
Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament