avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Activitate glafira

Activitate glafira

Bună seara v.as ruga dacă mă puteti ajuta cu un sfat am condus o mașină înscrisă pe Anglia fără asigurare la noi în România am fost oprit de poliția română și mi.s.au luat numerele si permisul de conducere și acum nu stiu exact mi se anulează permisul s.au ce pedeapsă as putea primi.Va multumesc
Bună ziua .am pe decizia de divorț suma de 100 lei ce acte trebuiesc depuse pt mărire și c-am cit ar deveni pensia?fostu soț este șofer pe tir se vor calcula și diurnele? Va multumesc
Discuție custodie comuna
buna ziua am divortat in 2008 atunci nu era data legea custodiei comune ca atare am luat doar eu custodia minorei tatal are dor drept de vizita .acum as avea dreptu sa deschid proces pentru custodie comuna as avea cistig de cauza sau el are dreptu sa refuze va multumesc
buna ziua intrebarea mea este am fost casatorita din urma casatoriei a rezultat o fetita acum am divortat copilul mi=a fost incredintat mie fostul sot are doar program de vizita.el spune ca are dreptu de a lua fetita in programu de vizita dar nu si obligatia de a luao.ce pot face eu in caz de nu respecta programu si nu vine sa ia copilu? va multumesc
Discuție mostenire
buna ziua sunt casatorita de 3 ani si locuiesc in casa parinteasca a sotului meu parinti lui au murit el a ramas unicul mostnitor eu pot sa am vreodata drept la mostenirea lui
Discuție mostenire
buna ziua sunt casatorita de trei ani si locuiesc cu el in casa lui parinteasca .parinti lui au murit el a mostenit casa .eu o sa am vreodata drept la ea