Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... mărire pensie minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

mărire pensie minor

Bună ziua .am pe decizia de divorț suma de 100 lei ce acte trebuiesc depuse pt mărire și c-am cit ar deveni pensia?fostu soț este șofer pe tir se vor calcula și diurnele? Va multumesc
Cerere de chemare in judecata a paratului pt marirea pensiei alimentare, se vor completa toate datele si ale dvoastra , ale minorului si ale paratului, adresele, locul de munca , copie sentinta de divort prin care se poate observa si suma ce s-a stabilit pt minor, e posibil sa va ceara si o taxa de timbru. Dupa ce se va da sentinta va trebui sa mergeti la un executor care ii va lua taxe si pentru munca lui , si va ajunge poate dublu sau chiar triplu, de aceea incercati sa vorbiti cu fostul sot si sa ii explicati ca e in folosul lui sa va dea mai bine banii de comun acord prin notar.