avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate aurelian_relu

Activitate aurelian_relu

nepoata mea [fata surorii mele] a venit in casa mea si mia agresat sotia si fata iar eu am lovito, ma poate condamna este caz penal?
buna ziua am si eu o intrebare ;am construit lipit de casa parinteasca 4 camere si un hol acum 5 ani nu am scos autorizarie de constructie ;1 pot sa mai scot autorizatie de constructii; 2 mai am dreptul la acele camere sau raman la mama in masa succesorala si se imparte in 3 ;eu ,sora mea si mama?
Discuție succesiunea
mai am vreu drept daca la moartea tatalui meu, acum 39 de ani cand sa facut taxa de mostenire eu aveam vreo 7-8 ani ,iar in locul meu asemnat fratele mamei,iar sora mea a semnat singura avea vreo 15 sau 16 ani. Intrebare; 1. se poate sa se mai faca succesiune pentru ca eram minor si nu am semnat eu. 2.ce parti avem fiecare eu,sora si mama.
tatal meu mort de 35 de ani,eu aveam 6ani am trait cu mama, aveam casa ramasa de la tata de 2 camere si un hol , eu mam casatorit si am un copil de15 ani in timpul casatoriei am construit lipit de casa parinteasca 4 camere si un hol cu intrari separate ce drepturi am ?caci mama vre sa plec din casa, pentru a veni o nepoata [fata surori mele].mentionez ca la mostenire sunt eu, mama si sara. ce cota parte am din tot.