avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Activitate marriot

Activitate marriot

activitatea de Administrator de imobile in condominiu este activitate dependenta sau independenta
se inregistreaza la ANAF sau la CAMERA DE COMERT
Pentru activitatea de Administrator de imobile in condominiu(asociatii de proprietari) se poate infiinta II,PFI sau PFA ?
cum se procedeaza?
multumesc
sunt pensionata anticipat cu penalizare
pot sa am venituri din actiivitati independente PFI/PFA, fara sa mi se sisteze veniturile din pensie?
Pentru activitatea de administrator de imobile in condomeniu, se poate
infiinta PFI sau PFA, cum trebuie sa procedez?
multumesc
multumesc
am convietuit in concubinaj 6 ani 2013-2019, in acest timp am folosit pentru diverse plati si retrageri cardul aferent unui cont curent constituit in timpul convietuirii fara o imputernicire speciala,,
acum a intervenit decesul persoanei cu care am convietuit, si am folosit cardul pentru diverse plati si retrageri pentru cheltuielile aferente inmormantarii, fica unicul mostenitor fiind plecata din tara,
am cumparat locul de veci pe numele meu, pot fi eu ttitularul locului de veci in aceste contiditii sau va fi mostenit de unicul mostenitor

Multumesc mult
Carp Mircea a scris:

Dasca indepliniti conditia de stagiu de 41 ani si 2 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate) pensia va fi fara penalizare.
In noiembrie 2020 penalizarea va fi de 12%.



marriot a scris:



Carp Mircea a scris:

Limita de varsta la 62 ani si 5 luni.
Penalizarea va fi in functie de stagiul pe care il veti avea la deschiderea drepturilor.

la pensia anticipata partiala in anul 2020 luna nov care va fi penalizarea
multumesc

in anul 2020 luna noiembrie voi avea vechime de 39 de ani +2 luni


Carp Mircea a scris:

Limita de varsta la 62 ani si 5 luni.
Penalizarea va fi in functie de stagiul pe care il veti avea la deschiderea drepturilor.

la pensia anticipata in anul 2022 luna nov care va fi penalizarea la 41 ani +2 luni
la pensia anticipata partiala in anul 2020 luna nov care va fi penalizarea
multumesc
multumesc mult ,
care este limita de varsta pentru pensionare la femei
care ar fi penalitatea in cazul pensionarii ancicipata partial?
iunie