avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate IACOBLAURA

Activitate IACOBLAURA

Buna ziua.Am dat unei persoane sa-mi cumpere un aer conditionat si o masina de spalat,ambele in valoare de 1000 euro.dar acesta le-a cumparat...pe numele firmei sale. As dori sa aflu ce are de castigat acea persoana cumparand pe firma lui diferite produse???Multumesc.
am 58 ani,nascuta in 27-5-1955.am 28 de ani de munca,dintre care 15 ani cu grupa a doua.spor de vechime 20.spor de noapte 15.conditii deosebite 10.mentionez ca am 5 copii.cand pot iesi la pensie de drept sau anticipata???


[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieţi exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]
sant nascuta la data de 27 mai 1955,am 28 de ani de munca la zi,dintre care 14 ani cu grupa 2 de munca si spor de vechime 15.vreau sa stiu cind ma pot pensiona la limita de varsta sau anticipat?multumesc.
SA INTELEG CA SE POATE IESI ACUM LA ANTICIPATA PARTIALA.IMI PUTETI SPUNE SI APROXIMATIV CIT AS AVEA PENSIA ANTICIPATA PE LUNA?VA MULTUMESC.
NASCUTA PE 27-5-1955,CU O VECHIME DE 31 ANI DE MUNCA DINTRE CARE 2 ANI GRADUL 2 DE MUNCA.AM 5 COPII.CIND POT IESI LA PENSIE ANTICIPATA SAU DE DREPT?MULTUMESC