avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Activitate panemariana

Activitate panemariana

Răspuns la discuția taxa timbru auto
multumesc pentru raspunsul prompt,dar nu mi se pare corect,oare Romania nu respecta legile Europene?
va rog frumos as dori o lamurire:fiul meu are o masina inmatriculata in Austria pe numele lui, cand a revenit in tara a inmatriculat masina in Romania tot pe numele lui si a platit din nou taxa,timbru de mediu.As dori sa stiu daca este legal acest lucru si daca este vreo posibilitate sa recupereze aceasta taxa. va multumesc anticipat.
Discuție cumul pensie
as dori sa stiu unde gasesc art din modificarea legii pensiilor unde scrie ca sotul supravietuitor primeste pensie de urmas dar si pensia proprie, articol aparut in martie 2015.va multumesc anticipat
Discuție Timbru de mediu
va rog frumos daca stie cineva, a recuperat vreo persoana taxa numita timbru de mediu, am si eu platita o taxa f mare si as dori sa stiu daca s-a modificat ceva in acest sens.multumesc mult.
Răspuns la discuția salarizare
multumesc pentru raspunsul prompt.
Discuție salarizare
lucrez in invatamant ca magaziner cu jumatate de norma,va rog frumos daca ma puteti lamuri cu o problema :întrebarea mea este atunci când se mareste salariul minim brut pe economie nu se mareste si in invatamant?
mai am o intrebare daca nu abuzez prea mult de bunavointa d-voastra:pentru recuperarea salariilor taiate de guvernul boc mai putem da in judecata ?
Răspuns la discuția Coduri caen pentru ii
mii de multumiri pentru raspuns
Discuție Platitori tva
sunt un ii cu contabilitate partida simpla neplatitor tva,va rog frumos sa-mi explicati care este problema când cumpar marfa de la platitorii de tva, eu am vreo obligatie in legatura cu plata tva, am observat ca unii angrosisti nu prea vor sa dea factura in acest caz.multumesc anticipat
as dori sa infiintez un ii cu activitate comert cu amanuntu am inteles ca nu pot sa trec decat un cod caen,eu as dori sa trec mai multe pentru diversificare, este un magazin mixt la tara cum pot sa fac acest lucru
va rog sa ma lamuriti si pe mine cu urmatoarea problema:lucrez in invatamant ca magaziner cu jumatate de norma si as dori sa stiu cate zile de concediu de odihna am deoarece pana acest an am avut 25 zile la vechime de 20 ani iar acest an mi s-a spus ca am doar 12 zile de concediu exista o lege care explica acest lucru