avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate mihai_pavelescu

Activitate mihai_pavelescu

Trebuia sa scrie articolul si sa dea linkul catre fotografie, nu sa ataseze fotografia. Veti plati. Din pacate. Dar asta poate ca va inchide cercul vicios al republicarii pozelor si articolelor in online. Succes!
nu se va intampla nimic din toate cele de mai sus, ati scapat si la fel si proprietarul masinii, fara proces verbal nu se poate aplica nicio sanctiune. daca va vine plicul la adresa nu-l luati. daca va vine citatie nu va duceti. dupa o perioada se va prescrie
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Toate veniturile inregistrate de Airbnb sunt fiscalizate in Irlanda si apoi banii se transfera in contul personal.
Pentru a inregistra veniturile, trebuie sa completati formularul pentru venituri din strainatate – CLICK AICI [ link extern ]
Răspuns la discuția Deviz dauna asigurator
Devizul il intocmeste service-ul care repara masina, si nu asiguratorul. Asiguratorul are tendinta sa va trimita la service-urile cu care are contracte de decontare directa si facturile se schimba intre ei. Eu am ceru intr-un caz factura de la service, iar in alt caz am cerut inainte sa bag masina in reparatie devize de la 2 service-uri, ca sa aleg unul pentru ca asigurarea (casco) nu despagubea intergral reparatia, ci partial - pentru că mașina era zgariată cand am incheiat polita. Asadar vedeti in ce situatie sunteti dar in mod normal aveti acces la deviz/factura.
Viciul de forma al titlului executoriu (nume gresit) poate duce la anularea popririi pe contul bancar?

In ce conditii?

Mihai
Statul a decis sa anuleze doar amenzile contestate in instanta, de ce nu toate procesele verbale triple sau cvadruple aflate in baza de date a CNADNR si executate silit de mai bine de un an?

Cum poate fi redeschis un astfel de caz dupa decaderea din termenul de 15 zile de contestare de la primirea amenzii?

Art. II - Tarifele de despagubire prevazute de Ordonanta Guvernului nr. 15/2002 privind aplicarea tarifului de utilizare si a tarifului de trecere pe reteaua de drumuri nationale din Romania, aprobata cu modificari si completari prin Legea nr. 424/2002, cu modificarile si completarile ulterioare, aplicate si contestate in instanta pana la data intrarii in vigoare a prezentei legi se anuleaza.


Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...