avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate euroguadasol

Activitate euroguadasol

Răspuns la discuția PLAFON MAXIM PLATI PRIN CASIERIE
Va multumesc pentru raspuns.

Dar pentru platile prin caserie catre salariati exista vreo reglementare in ceea ce priveste plafonul maxim? Decontarile cu salariatii
Va rog sa imi spuneti daca mai exista acel plafon maxim de 5000 de lei de plati prin casierie catre furnizori. Vreau sa stiu exact ce spune legea. cat am voie sa platesc pe zi din casierie.

Si referitor la platile care le fac catre angajati prin casierie ..exista vreo limita? daca vine un angajat cu cheltuieli in valoare de 15000 lei (150 mil vechi) am voie sa fac o dispozitie de plata catre el de 15000 lei?
formularul de decont pentru deplasare externa este obligatoriu? adica exista un formular tipizat care contine elemente obligatorii sau il pot face eu pe calculator si sa trec in el nume, diurna, durata deplasarii si cheltuieli aferente?
Avem un angajat caruia nu vrem deocamdata sa facem contract pe perioada nedeterminata. pana cand pot prelungi contractul lui de munca prin acte aditionale?
Conform noului cod va rog frumos sa imi spuneti cum se calculeaza concediu de odihna. stiu ca se calculeaza la numarul de zile lucrate dar mai exact cum.
Probabil ca nu va convine raspunsul meu dar cred ca e de bun simt. gasiti alt loc de parcare.