avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate tiberiu8mai

Activitate tiberiu8mai

Exista asociatii care au si oameni cu boli psihice dar a caror reclamatii sunt luate in considerare de autoritati...Sunt multe feluri de manifestari paranoice.....
Multumim! Asa vom face !
Buna ziua. Nu stim ce statut sau cui apartin cele 4 trepte pe care le urcam spre usa de la intrarea in bloc.Noi,membrii asociatiei din acest bloc in care locuim am fost obligati de politia locala sa demontam balustrada facuta de noi si montata pe o parte a acestor scari deoarece politistii,care au actionat in urma reclamatiei unui locatar,sustin ca avem nevoie de proiect si autorizatie de la biroul Urbanism al orasului.Avem in bloc oameni cu probleme de deplasare si am avea nevoie si de informatiile dumneavoastra,poate reusim sa montam balustrada foarte simpla fara cheltuieli dar si legal. Va multumim pentru ajutor! tiberiu


Cumpar din magazin. Voi cere mai multe informatii acolo. Multumesc !
Am inteles. Ma voi informa mai bine in magazinul de unde voi cumpara.Cand cumperi un lucru mai scump e bine sa cunosti mai multe amanunte...Va multumesc !
Buna seara! Stiti cumva ceva despre existenta vreunei legi care permite sa renunti la un lucru pe care l-ai cumparat,intr-un termen de 30 de zile? Am de gand sa cumpar un obiect care costa in jur de 2500 de lei si ar fi tare fain daca ar exista o asemenea lege ,in cazul in care nu sunt multumit de functionalitatea lui. Va multumesc !
Răspuns la discuția Cercetare pentru denunt calomnios
Multumesc ! Am inteles.
Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti ca daca in cazul in care banuiesc taraganarea cercetarilor asupra unei persoane care este cercetata pentru denunt calomnios,unde ma mai pot adresa mai departe, in afara de agentul sef care se ocupa de acest dosar. Agentul lucreaza la sectia de politie arondata cartierului meu. Va multumesc !
Buna ziua. Va rog sa imi spuneti daca exista o lege care reglementeaza functionarea a doua sisteme de incalzire intr-un apartament,adica existenta incalzirii centrale, cu agent termic furnizat de societatile din subordinea primariilor oraselor si a altui sistem de incalzire,de exemplu cu gaz metan,cu cunoscutele centrale pe gaz.Adica ,simplu spus daca se permite functionarea concomitenta a acestor modalitati de incalzire,fara sa fie nevoie de a se renunta la una din ele. Va multumesc deja pentru raspuns !
Vom incerca si varianta asta...Sigur ca poti sa ignori doar vorbe si galagie,dar cand e vorba si de folosirea fortei,chiar daca e foarte mica in cazul lor,atunci e mai greu. Noapte buna!