avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1830 soluții astăzi
Forum Activitate sorinflorentin2106

Activitate sorinflorentin2106

Nu sunt in tara nu am posibilitatea sa angajez un avocat in 10 zile. Oricum castigul este inferior costului unui avocat. Intai va lua Anaful si restul? Am intocmit-o singur.
Buna ziua,
Locuiesc in alta tara. In Romania am un teren care a fost dat in arenda mai multi ani la o societate comerciala. Nu am primit aproape niciodata nimic de la aceasta societate. Ba mai mult a intrat in insolventa. Ma-am inscris la masa credala pentru a primi arenda pe ultimul an. Am primit in Romania o scrisoare de la tribunal si una de la Anaf. Mi s-a cerut sa fac o intampinare in 10 zile prin care sa-mi exprim dorinta de a ramane in masa credala.
Va rog sa ma ajutati cu un model de intampinare.
Multumesc anticipat.
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Eu stau in Belgia si daca copilul este obraznic la ore sta o ora in picioare. Stiu asta de la copilul meu, care insa este cuminte si nu a fost in aceasta situatie niciodata.Nici macar nu se gandeste cineva sa dea un profesor in judecata. Dati copiilor educatia care trebuie, daca o aveti si voi ca parinti bineinteles.
Duminica placuta
3 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Copiilor din ziua de azi le trebuie foarte multa educație.
Profesorii ar trebui sa le dea educație ca acum 30 ani in urma.
Nu au a face cu judecătoria si alte prostii.
Educa-l acasa cum trebuie
Buna ziua,

Ce acte trebuiesc pentru modificarea consiliului director al unei fundatii respectiv presedinte, vice si secretar.
Multumesc pentru raspuns.
Buna ziua,

Am o intrebare de pus pe acest forum

Cum pot determina daca o constructie are certificat de urbanism si autorizatie de constructie. Unde ma pot informa.

Multumesc anticipat pentru raspuns.
Buna ziua,

Este paza padurii obligatorie? Mai ales cand nu este efectuata cum stipuleaza contractul.
Daca nu este obligatorie cum se poate refuza aceasta plata? Se pare ca un ocol silvic este mai presus decat propietarul padurii in aceasta tara.

Multumesc anticipat
Multumesc pentru raspuns.

O zi placuta

Ce indemna unde si cum se face notificarea? Va rog frumos sa-mi spuneti.

Multumesc anticipat