avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Activitate irinaiza

Activitate irinaiza

sal la mine e o situatie identica cu a ta ,si as vre asa stiu ce demersuri sa fac si unde pentru a da in judecata .daca ma poti ajuta cu un raspuns , bf
Buna ziua mi au fost ridicate placutele de inmatriculare in lipsa de asigurare ,imediat la cateva zile am fost la politie pentru a face dovada asigurari valabile,(acte primite prin email, tin sa mentionez masina este de anglia si asigurarea am facut o online ) surpriza domnii politisti nu au vrut sa imi restitue placutele de inmatriculare mi au cerut extras de cont pentru a verifica ca, am platit asigurarea (zic ei). acum intrebarea mea este si va rog daca pute ti sa imi raspunde ti .Daca eu am toate actele valabile itp,asigurare etc. de ce i mi retin incontinuare placutele fara a verifica daca asigurarea este sau nu valabila . ma simt neindreptatit si cred ca se fac abuzuri prin chestia asta . va multumesc
Răspuns la discuția tanar 22 ani arestat pentru viol
pedeapsa nu este definitiva. Fata a fost la tribunal si a schimbat declaratia si parintii ei la fel.multumesc mult
Răspuns la discuția tanar 22 ani arestat pentru viol
Am avut ca aparator pe doamna avocata Paula Iacob si totusi nu sa putut schimba incadrarea.multumesc din inima pentru raspunsurile date
Răspuns la discuția tanar 22 ani arestat pentru viol
Fata a recunoscut ca nu a fost viol ci act sexual si parintii fetei vor sa ma casotoresc cu ea . Am cerut sa mi se schimbe incadrarea din viol in act sexual dar procurorul nu afost de acord si mi sa dat pedeapsa 5 ani
Răspuns la discuția tanar 22 ani arestat pentru viol
multumesc frumos
Buna ziua,sunt un tanar de de 22 de ani si sunt arestat pentu viol cu o minora de 14 ani,as vrea sa stiu daca ma pot casotori cu acesta minora
Răspuns la discuția neplata pensie alimentara
Trebiue sa plateasca pentru copil 25% din venitul minim pe economie.mutumesc
Răspuns la discuția neplata pensie alimentara
Multumesc dar cum as putea sa fac plingere pentru abandon de familie daca el in acest timp este casatorit cu alta femeie.
buna .ma numesc irina si as avea si eu o intrebare .fostul meu sot de cetatenie turca cu domiciuliul stabil in bucuresti nu mia mai platit pensie alimentara de 1 an de zile,tin sa precizez ca el este administratorul unei firme cu profit foate bun.daca stie cineva ce am de facut va rog sa ma ajutati.