avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Activitate Florynel_Bfi

Activitate Florynel_Bfi

Deci ca sa o inmatriculez sau sa scot numere rosti ce acte am nevoie?Si contract de vanzare cumparare pot face si eu?Nu vreau sa ma trezesc cu surprize
Buna seara stimata echipa! Am si eu o intrebare la dumneavoastra sau la utilizatori acestei pagini. Am achizitionat o masina acuma cateva zile si nu am facut contract de vanzare cumparare ca cel de la care am cumparato a zis ca nu imi trebuie cand o inmatriculez sau nu mai retin exact minte ce mia zis.Dar am copie de buletin al persoanei respective , am numar de telefon am adresa tot...Am toate actele masini...am cheile etc.E un om foarte de treaba , el mia zis cand mers sa o inmatriculez sa il contactez...dar din cate am inteles imi trebuie in contract de vanzare cumparare intre mine si ala roman...ca cred ca este dontract de vanzare intre german si roman iar cred ca va trebui intre mine si roman nu?sau cum procedez?pot face si asa la vrajeala cum sar zice un contract de vanzare cumparare?o data ce am datele? Va rog sugerati-mi dumneavoastra ce sa fac.
Răspuns la discuția Radiere auto primarie
mi se pare o prostie:(:( cum adica deacuma toata viata platesc impozit dintr-o prostie:(nici o solutie:(
Răspuns la discuția Radiere auto primarie
of:( eu curand vreau a imi cumpar o alta masina...nu asi putea sa o pun la primarie in locu lu aia?si sa achit impozitul pe anu asta?
Răspuns la discuția Radiere auto primarie
dar daca eu imi iau o alta masina ...pot sa o trec pe cea noua in locu lu aia?:(
Răspuns la discuția Radiere auto primarie
pai deci proprietarul care este in certificat nu are nici o copie de la contractul de vanzare cumparare ...erau la mine...toate si eu nu le mai am...sunt in masina la ala...:( asi da o declaratie la notar da nuj daca se poate si daca se ia in considerare
si sunt atatea site de muzica pe net dc nu patesc nimic?
Răspuns la discuția Radiere auto primarie
dar daca dau declaratie pe propria raspundere unde dau?si se poate sterge daca dau declaratie?daca asi sti ca se poate asi da declaratie ...si ce anume trebuie sa specific acolo?Va multumesc! Astept raspuns.Si inca ceva masina nu era in certificat pe numele meu...daca ar lua amenda ar veni la ala care e in certificar
deci eu asi vrea sa imi fac un sait de muzica...la ce riscuri ma asum?pot pati ceva?va multumesc
Răspuns la discuția Radiere auto primarie
da dar acuma nu dau de proprietar...:( ce pot face?:( cum o mai pot sterge?