avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Activitate cuptor

Activitate cuptor

Buna ziua,va rog:in anul 2010,am facut un act de donatie la un birou notarial ptr un teren ptr care aveam cadastru si o locuinta construita ulteror fara cadastru;In urma acestei donatii s-a efectuat intabularea doar pe terenul in cauza,iar ptr locuinta am primit raspuns ca nu se poate efectua intabularea deoarece nu am depus si documente referitor la locuinta desi in actul de donatie era mentionat nr autorizatiei de constructie si procesul-verbal de receptie eliberat de primarie;in acest moment am efectuat si cadastru locuintei si doresc,daca se poate,sa-mi spuneti in situatia data eu va trebui sa o iau de la capat sau trimit in baza acelui act de donatie doar documentatia ptr locuinta si unde anume,MULTUMESC FRUMOS!
Buna ziua,va rog frumos;am o nelamurire:se poate pune sechestru asigurator,pe un apart detinut impreuna cu sotul?)pe actul de vanzare-cumparare sunt coproprieteri;aceasta masura de sechestru a fost luata ptr unul din soti,acesta avand un prejudiciu de 10.000roni;multumesc!
Discuție impozit
Buna seara,
tatal meu a divortat de mama mea cu foarte multi ani in urma;se poate afla de undeva,sau daca exista undeva o situatie centralizata,la nivel national sau numai local sau nominal(detin datele lui personale)unde sa trimit vreo cerere prin care sa mi se spuna daca acesta are vreo proprietate sau mai multe(ma gandesc la ONCPI)? Intreb si eu poate cunoasteti;ptr ca mama mea s-a gasit la adm financiara,cu o suma neachitata, rezultata dintro amenda a tatalui meu.Mentionez ca nu cunosc absolut nimic despre vreun dom al lui.Multumesc

cineva are un prejudiciu de 10.000 RONI;Ptr aceasta suma s-a pus sechestru pe un apartament!?Este posibil asa ceva(legal)? si ce cai de atac sunt,unde se poate depune o contestatie,in ce termen si daca este posibil fara avocat,deoarece resursele mele financiare sunt foarte restranse;multumesc