avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2269 soluții astăzi
Forum Activitate onutza21

Activitate onutza21

Răspuns la discuția as dori o parere urgenta
am ceva de la banca cum mi-a trimis mama mea niste bani, si a fost de fata 2 prieteni comuni si cum ia zis la soramea ca i-am dat bani si ca aia e masina mea
# oana Gherasimovici 05 Martie 2013 la 16:18
mi-am cumparat o masina de la fostul sot, ia-m dat bani mi-a dat masina si actele masini dar nu mi-a facut contract de vanzare cumparare, dupa 2 saptamani sa dus la politie si ma reclamat ca ia furat masina , ma-m dus la politie domnul politist mi-a cerut actele masini si cheia , si ii le-a dat fostului sot pt ca el avea un contract pe numele lui, va rog sa ma ajutati cu o solutie pt ca sunt disperata sa-mi recuperez prejudiciul. VA ROG


am cumparat o masina si cel de la care am cumparat masina nu mia facut contract de vanare-cumparare, dupa o saptamana ma cheama la politie is politia imi ia masina , desi actele masini erau la mine,si am ramas si fara bani si fara masina
deci pe la ora22si30 fostul sot a sarit gardul si a intrat in curte cautand o cale de intrare in casa parintilor mei unde locuiesc, eu am auzit zgomotul si la-m vazut in curte prin geam si i-am cerut sa paraseasca proprietatea ca si sa plece , a iesit si a venit la geamul camerei mele chemanduma sa vorbim , am avut discuti contradictori precum ca sa-l iert si sa ma inpac cu el si sa o luam de la inceput , eu am refuzat si a inceput sa ma ameninte ca ma omoara si a trecut la fapte a spart un geam a bagat mana si a deschis partea mobila a geamului si a sarit in casa sa impedicat si a cazut si eu am avut timp sa ma inchid intr-o alta parte a casei ( o usa termopan )cand la-m vazut in usa si se impingea in ea am sunat la 112 si am solicitat de urgenta politia , el ma auzit cand vorbeam cu politia si dadeam detali cum sa ajunga la adresa a iesit din casa pe unde a intrat. cand a venit politia unul si ofiteri a deschis usa si a intrat sa se asigure ca el nu mai este acolo ,am depus plangere ,asta sa intamlat 19.09 vineri noaptea si azi am fost chemata la politie ca el facuse plangere inpotriva mea ca eu la-m amenitat pe el si eu am spart geamul cu o oala si ca eu nu il las pe el inpace si ca vreau sa-i fac rau , chiar nu mi-a venit sa cred ,ca a si specificat ca el nu a intrat in casa , dosarul nu a ajuns la postul de politie este inca la procuratura .
va multumesc pt. raspunsul asa de repede, reclamatia este facuta din seara cand sa intamplat pt ca am sunat 112

nu a fost nici o minciuna a fost pur adevar

cand ma intorc de la politie va povestesc ce s-a intamplat cu lux de amanunte pt a afla mai multe detalii si pareri

am posta o poza si am scris si un comentariu precum aceea pers. ma amenintat ,mi-a intrat in casa si mi-a spart un geam . mi-a facut reclamatie la politie, postarea nu mai exista pe pag. mea si nici pe una. ce as putea pati . va rog astept raspuns urgent ca trebuie sa merg la politie.
Răspuns la discuția cum as putea sa recuperez ?
divortul a fost de comun acord 9.01.2012. ne mai avand nimic de impartit,el a instainat toate bunurile chiar si un plat de pamant dobandit in timpul casatoriei
am avut 2 masini si fostul sot le-a vandut fara voia mea nu am semnat nici un contrac de vanzare, imi promoitea ca o sa-mi cumpere una in schimbul celor 2 masini dar nu sa intamplat, mi-a luat dosarul cu actele de la masini cu contractele de vanzare ale masinilor semnate de el si nu de mine ,cu una sunt inregistrata la primarie pt ca nu am putut face radierea.