avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 230 soluții astăzi
Forum Activitate NFelicia

Activitate NFelicia

Răspuns la discuția pensionare
Va multumesc. Dar, daca doresc sa mai raman in activitate, angajatorul ma poate obliga sa ma pensionez?
Discuție pensionare
Buna ziua,

Daca am implinit 60 de ani si am 40 de ani de munca, sunt femeie, pot iesi la pensie?
Multumesc
Discuție Drepturi cim

Buna ziua,
Sunt angajata din 24 septembrie 2013, cu CIM pe perioada nedeterminata, dar cu perioada de proba de 3 luni. Doresc sa inchei contractul dupa aceasta perioada, deoarece nu sunt multumita de renegocierea salariului.
Beneficiez de concediu de odihna in aceasta perioada, daca doresc incetarea la 3 luni ?



Discuție Incetare cim
Buna ziua,
Sunt angajata din 24 septembrie 2013, cu CIM pe perioada nedeterminata, dar cu perioada de proba de 3 luni. Doresc sa inchei contractul dupa aceasta perioada, deoarece nu sunt multumita de renegocierea salariului.
Care este calea legala? Cand trebuie sa depun cererea de incetare a cim si in baza carui articol sa specific?
Multumesc
Buna ziua,
M-am angajat pe 24 septembrie 2013. Doresc sa stiu daca beneficiez de co pe anul 2013. In CIM am trecut 20 de zile lucratoare de concediu pentru un an. Program de 8 ore.
Multumesc
Buna seara,

Va rog sa-mi spuneti cum se poate retrage un membru fondator al unui ONG din asociatie. Doreste sa nu mai aiba nici un fel de legatura cu ONG-ul respectiv.
Care este calea corecta?
Multumesc
Discuție Angajare
Intrebare: Daca sunt membru fondator al unui ONG, pot sa devin si angajat cu carte de munca pe perioada nedeterminata?