avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Activitate hopedia76

Activitate hopedia76

As vrea sa va intreb daca un detinut isi poate coninua studiile in penitenciar. Respectivul a absolvit o Scoala Profesionala si acum doreste sa continue cu liceul...Se poate? Daca da , va rog sa-mi spuneti unde ar trebui sa se adreseze detinutul pentru a incepe demersurile sper continuarea studiilor. Va multumesc anticipat.
As vrea sa stiu daca la penitenciarul Rahova exista medic ortoped....daca stie cineva ...as vrea sa-mi spuna si mie....Astept raspuns...Va multumesc anticipat...
Multesc pt. raspuns
Am o cunostinta care in urma unui divort are dreptul sa-si vada copilul miercurea si vinerea o data la doua saptamani.Mama copilului insa nu ii permite tatalui sa-si vada copilul decat cand vrea dumneaei.Mentionez ca exista o hotarare judecatoreasca prin care tatalui i se da voie sa-si vada copilul la termenul mai sus mentionat.Cum ar putea tatal sa reuseasca sa-si vada copilu la termenul stabilit? Cui ar putea sa se adreseze pt solutionarea acestei probleme?Va multumesc pt raspuns, anticipat.
Am o cunostinta care in urma unui divort are dreptul sa-si vada copilul miercurea si vinerea o data la doua saptamani.Mama copilului insa nu ii permite tatalui sa-si vada copilul decat cand vrea dumneaei.Mentionez ca exista o hotarare judecatoreasca prin care tatalui i se da voie sa-si vada copilul la termenul mai sus mentionat.Cum ar putea tatal sa reuseasca sa-si vada copilu la termenul stabilit? Cui ar putea sa se adreseze pt solutionarea acestei probleme?Va multumesc pt raspuns, nticipat.
As vrea sa va intreb ,cine este in masura sa imi raspunda sa o faca, cum trebuie procedat in cazul urmator: am o cunostinta care in urma unui divort i s-a permis sa-si vada copilul miercurea si duminica o data la 2 saptamani.Mama copilului nu-si lasa tatal sa o vada decat cand doreste dumneaei...Ce ar trebui sa faca tatal in acest caz ?Mentionez ca tatal are hotarare judecatoreasca prin care este indreptatit sa isi vada copilul in intervalul mai sus amintit.Astept un raspuns, cui trebuie sa se adreseze si care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmeze.Va multumesc anticipat pt raspuns.
As vrea sa imi spuna si mie cineva unde as gasi noile modificari ale codului penal.Va multumesc pt. raspuns anticipat
Ma numesc Alexa si as vrea sa va intreb inainte de a intra pe taramul dreptatii care sunt pasii care trebuie sa-i fac dupa ce termin facultatea de drept...As vrea sa stiu ce examene se dau dupa absolvirea facultatii pentru : profesia de avocat, procuror sau judecator? Am citit pe forum dar nu m-am lamurit. Trebuie sa fii stagiar...apoi...etc Astept un raspuns cu pasii care trebuie sa-i urmeze un absolvent de facultate de drept pt aceste profesii : avocat si judecator.Va multumesc .
Ma numesc Alexa si as vrea sa va intreb inainte de a intra pe taramul dreptatii care sunt pasii care trebuie sa-i fac dupa ce termin facultatea de drept...As vrea sa stiu ce examene se dau dupa absolvirea facultatii pentru : profesia de avocat, procuror sau judecator? Am citit pe forum dar nu m-am lamurit. Trebuie sa fii stagiar...apoi...etc Astept un raspuns cu pasii care trebuie sa-i urmeze un absolvent de facultate de drept pt aceste profesii : avocat si judecator.Va multumesc .