avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 918 soluții astăzi
Forum Activitate soringoldenkid

Activitate soringoldenkid

Bună ziua.... În Brăila, pt o asociație cu 40 de apartamente, administrator vine 2 ore pe săptămână cam care ar trebui sa fie salariul dânsei?.... NET vorbesc....avem o disputa de ceva timp și încerc sa ma lamuresc
Răspuns la discuția Lamurire cu privire la pensie
banuiesc ca de fapt ar fi 40 de ani din care 5 de grupa. in orice caz daca s-ar pensiona acum cam care este penalizarea?............cam la ce pensie s-ar rezuma?...........va multumesc si astept raspunsul dumneavostra
Răspuns la discuția Lamurire cu privire la pensie
45 de ani din care 5 in grupa 2
Buna seara as dori sa ma lamuriti intr-o problema. Socrul meu are 40 ani munca si 5 ani de grupa deci total 45 de ani de munca este nascut in 1956. As dori sa stiu, daca este posibil, cand ar putea iesi la pensie de drept sau daca se poate pensiona anticipat. In cazul in care se pensioneaza anticipat cam care ar fi pierderile si de ce pensie ar beneficia. Va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra
pai si procura asta speciala unde se face?.............la ambasada nu?..........dar din Italia pot iesi cu buletinu de Italia?...........ma gandeam.......eu aici am toate actele in regula.................oare nu pot circula cu actele de Italia?..........ca doar suntem in UE nu?...............ce amneda risc la aeroport?........Va multumesc
Buna seara ma numesc Sorin si as dori sa ma lamuriti intr-o problema........pe 27 ianuarie imi expira CI dar problema e ca eu sunt in Italia si pot veni acas abia in vara.........pot aparea probleme la aeroport sau pot calatori cu actele de Italia(CI, permis de conducere, codice fiscale)?............ce riscuri imi asum in tara?(amenda ) si mai ales cat dureaza sa scot buletinul nou?mai exista regimul de urgenta?.................astept raspuns va multumesc
Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti cu o chestie. Sambata urmeaza sa ma casatoresc iar sotia mea va trebui sa schimbe buletinul ceea ce am inteles ca dureaza cam 10 zile. Problema este ca noi in 6 zile urmeaza sa plecam in Italia. Cum putem face la aeroport? Ce trebuie sa cerem la serviciul de Evidenta Populatiei? Cum putem rezolva ca sa fie totul legal si sa nu avem probleme? Mentionez ca dupa depunerea actelor vom face o procura la notar cu care soacra mea va putea ridica buletinul nou dar noi cum putem face ca ea sa poata sa iasa legal din tara si fara probleme? Ma gandesc sa cerem o carte de identitate provizorie ...Cum ma sfatuiti?....Astept raspunsul dumneavoastra....Multumesc