avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate Iulianandrei

Activitate Iulianandrei

Răspuns la discuția Reabilitare judecatoreasca
Multumesc pentru raspuns!
Deci nu mai este cazul sa ma adresez instantei de judecata pentru reabilitare?
Buna seara,
Pe data de 11 septembrie 2011 am fost comdamnat la 6 luni de inchisoare cu suspendare si un termen de incercare de 2.6 luni!
Aceasta perioada a trecut... si in acest moment am nevoie de un cazier judiciar pentru o angajare...
O sa imi mai apara ceva pe cazier? Daca da... ce trebuie sa fac ca sa am cazierul curat?
Multumesc anticipat...
Buna ziua,
Am o mare problema... de o luna de zile lucrez la o asociatie non profit, am semnat un contract individual de munca, contractul este inregistrat la ITM...(am verificat lucrul asta si apare) dar in acel contract nu era specificata o zi de salariu... lucrez deja de o luna jumate si nu am primit nici un ban... problema este ca presedintele asociatiei imi spune ca nu are bani!
Ce pot face in situatia asta ca sa imi recuperez dreptul legal? conform contractului...
Astept un raspuns va rog...
Răspuns la discuția Plangere penala pentru distrugere
Este vreo problema ca nu este numele meu pe factura de la telefon? eu am cutia, certificatul de garantie si factura de achizitie!
Multumesc
Răspuns la discuția Plangere penala pentru distrugere
Este vreo problema ca nu este numele meu pe factura? eu am cutia, certificatul de garantie si factura de achizitie!
Multumesc
Răspuns la discuția Plangere penala pentru distrugere
ok, si eu unde sa depun plagerea mai intai?
am vreo sansa sa am castig de cauza tinand cont ca el are 4 martori si eu sunt decat eu cu sotia mea? la politie la el in localitate nu o sa mi se dea dreptate sigur,,, su sper sa ajunga dosarul in procuratura! este posibil?

Multumesc anticipat!
Buna seara, am si eu nevoie de un sfat... cumnatul meu mi a spart telefonul intentionat... aruncandu-l pe jos... telefonul s a afacut tandari... de aici apare problema!
Telefonul este unul foarte scump! in seara respectiva a zis ca o sa imi returneze banii, dar dupa o perioada s a razgandit! Mentionez ca in momentul in care mi a spart telefonul mai erau 4 persoane! dar 2 sunt verisorii lui, si celelalte 2 persoane sunt sotiile lor! eu nu o am de partea mea decat ep sotia mea...
Probleme sunt in continuare, in localitatea unde s a intamplat, unde isi are el domiciliul la politie nu cred ca o sa fac mare lucru... pentru ca este prieten cu toti politistii din localitate!
Mentionez ca la telefon am factura(nu este pe numele meu), cutia si telefonul facut bucati!
Ce pot face ca sa imi recuperez banii pe telefon?
Daca fac o plangere penala la procuratura unde va ajunge plangerea?
Mai pot face ceva daca politia de la el din localitate o sa decida NUP?

Multumesc anticipat,
Astept cu mare nerabdare un raspuns!
Nici cu o aprobare de la politie? Mai exact de la inspectorul sef? Dupa ce trec cele 6 luni cu suspendare? Cand mai exact o sa pot sa dau examen daca sentinta a fost data pe 11 sept 2012?
Răspuns la discuția Permis anulat pentru alcool!
Buna seara,
Am si eu o intrebare si sper sa ma poata ajuta cineva cu un sfat... am avut permisul anulat in data de 11 septembrie, cu sentinta: 6 luni cu suspendare! Din cate am citit pe acest site nu pot sa dau examen decat dupa un an de la data ramanerii definitive a acestei sentinte... ceea ce insemana ca voi putea da din nou examen pe data de 11 septembrie 2013!
Din pacate am mare nevoie de permis si nu mai pot astepta pana atunci! Intrebarea mea este daca se poate face ceva pentru a avea dreptul de a da examen pentru permis mai devreme! Exista cumva sansa sa obtin o derogare de la politie??? sau ceva de genul asta???
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!!!

Buna seara,
Am si eu o intrebare si sper sa ma poata ajuta cineva cu un sfat... am avut permisul anulat in data de 11 septembrie, cu sentinta: 6 luni cu suspendare! Din cate am citit pe acest site nu pot sa dau examen decat dupa un an de la data ramanerii definitive a acestei sentinte... ceea ce insemana ca voi putea da din nou examen pe data de 11 septembrie 2013!
Din pacate am mare nevoie de permis si nu mai pot astepta pana atunci! Intrebarea mea este daca se poate face ceva pentru a avea dreptul de a da examen pentru permis mai devreme! Exista cumva sansa sa obtin o derogare de la politie??? sau ceva de genul asta???
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!!!