avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1905 soluții astăzi
Forum Activitate adelam31

Activitate adelam31

Vă rog sa-mi spuneți dacă art 23 lit d din ordonanta de urgenta 77/ 2009 pentru jocul de noroc alba neagra mai este valabil, dacă s-a schimbat codul penal, adică închisoare de la 1 la 5 ani, atâta timp cât pentru furt cu prejudiciu mici Îți dă avertismente. Va multumesc
Răspuns la discuția Talharie
nu ne-a trimis nimeni la IML. Logic ar trebui sa mergem. iar pe martori I-au audiat, dar nu le-au acordat prea mare importanta. Ce trebuie facut pt a vedea mai multe poze din albumul politiei?
Răspuns la discuția Talharie
Si unde sa formulez aceasta plangere pt ca cei de la sectia de politie nu ne baga in seama de parca noi am fi talharii...
Discuție Talharie
buna ziua. sotul meu a fost ieri victima unei talharii la targ vitan la ora 12. Dupa 1 minut a trecut un echipaj de politie , pe care l-am oprit. Nu a facut nimic la fata locului, nu a intrebat pe nimeni nimic, si l-a luat pe sotul meu la sectie sa depuna o plangere. Eu am venit cu trei martori carora nu le-a acordat prea mare atentie domnul anchetator, cu toate ca au vazut agresorii si stiau masina cu care acestia au plecat, chiar si nr de inmatriculare. Pentru recunoastere au adus doua planse pe care erau cate 8 fotografii care nu aveau nici cea mai mica asemanare cu cei descrisi de noi. Aceasta "ancheta" a durat 8 ore, apoi, la solicitarea nostra de a ne arata alte fotografii cat de cat mai apropiate de varsa si semnalmentele celor descrisi, domnii politisti ne-au spus ca s-a blocat calculatorul. Noi credem ca se stie despre cei doi, pt ca fac parte dintr-un clan vestit din zona Aparatorii Patriei , iar anchetatorii nu vor sa se complice cu o "simpla talharie", cum spun dansii. Tin sa mentionez ca sotul meu a fost batut si lovit cu manerul unui cutit de aproximativ 20 cm lungime,apoi i s-au smuls banii din mana. Ce este de facut in acesta situatie?
buna ziua. as vrea sa stiu daca amenda administrativa data de procuror este obligatorie , sau ce se poate intampla daca nu o platesc.
a intrat in comisie, dar i-a dat trei luni amanare, si a facut recurs la tribunalul constanta si s-a respins. cand ar trebui sa intre din nou in comisie, cand se implinesc cele trei luni de la prima comise, sau la trei luni dupa ce s-a judecat recursul?? va rog sa ma ajutati pentru ca nu stiu
buna ziua. am o problema si va rog frumos sa ma lamuriti. Sotul meu a intrat in comisia de liberare conditionata pe data de 23 august 2013 si a primit amanare 3 luni, apoi a facut recurs si s-a judecat la tribunalul constanta la data de 27 sept 2013, si a fost respins. cand ar trebui sa intre in comisie, 3 luni de la prima comisie sau 3 luni dupa ce s-a judecat recursul???
Răspuns la discuția Liberare conditionata

buna seara. Sotul meu a intrat in comisia de liberare conditionata pe data de 27 aug 2013, si a primit o amanare de trei luni, la care a facut recurs si s-a judecat dupa 1 luna, fiind respinsa cererea de liberare, fara a se stabili alt termen. stiti cumva daca intra in comisie la trei luni de la prima comisie sau trei luni dupa ce s-a judecat recursul?


buna seara. Sotul meu a intrat in comisia de liberare conditionata pe data de 27 aug 2013, si a primit o amanare de trei luni, la care a facut recurs si s-a judecat dupa 1 luna, fiind respinsa cererea de liberare, fara a se stabili alt termen. stiti cumva daca intra in comisie la trei luni de la prima comisie sau trei luni dupa ce s-a judecat recursul?
Sotul meu a facut o contopire si a ramas definitiv pe 2 august, dar mandatul nu a ajuns. Cum pot afla daca a fost redactat?