avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Activitate popyaly_cry

Activitate popyaly_cry

Buna ziua.

Conturile unei societati sunt blocate, iar disponibilul pentru toate salariile se afla intr-una dintre banci. Salariatii au deschise conturi de card de salarii la trei banci diferite. Legal se poate face transfer din acea banca unde exista disponibilul de salarii catre celelalte doua banci pentru a putea efectua tranzactia de plata a salariilor?

Multumesc.
Ok ....

Nu am stiut unde sa adresez intrebarea (la care din subiectele forumului sa fi postat?) .... poate raspunde totusi cineva ....
Buna seara.

Pot obtine titulatura, pe baza de dosar, conform noii legi, daca in 2010 am obtinut peste 7 la examenul national, iar in 2012 am ocupat post in sedinta publica?
Buna ziua.

Pentru scoaterea din functiune a mijloacelor fixe si apoi valorificarea prin dezmembrare, vanzare... etc este necesara conform legii hotararea Consiliului de Administratie, sau exista o suma a valorii ramase a MF maximala sau minimala pentru care nu este necesara hotararea Consiliului de Administratie privind scoaterea din functiune a mijloacelor fixe?
Buna ziua.

La primirea de salarii compensatorii ca urmare a unei concedieri va rog sa-mi spuneti ce impozite si taxe salariale sunt trase din cuantumul salariului brut? ( impozit pe venit singur sau impozitul pe venit si toate celelalte CAS CASS somaj... etc.)
Buna ziua.

Permisul meu expira in iulie 2013 iar pe langa aceasta anul trecut am schimbat domiciliul astfel datele din buletin nu coincid cu cele de pe permisul de conducere. Daca doresc scimbarea acestuia (pana in data de 19 ianuarie 2013) ce valabilitate va avea cel nou/ trebuie facut controlul medical?

Multumesc anticipat.