avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Activitate Ileana567

Activitate Ileana567

Multumesc din suflet, pentru informatie
In ce cont se achita de catre angajator, contributia de 2,25% ?
Pentru un administrator de SRL,care primeste o indemnizatie lunara,angajatorul nu platea somajul,accid.de munca si fond garantare. Contributia de 2,25% care va fi platita de angajator incepand cu 01.ian.2018, cuprinde si aceste taxe. Prin urmare,ce va plati angajatorul pentru administrator sau pensionar angajat ?
Răspuns la discuția Declaratie ITL 002
nu am facturi la utilitati pe firma. Si daca nu depun nici o declaratie, ce se intampla?
Mai trebuie sa depun pana pe data de 31 martie, declaratie la ANAF daca in apartamentul in care locuiesc am sediul social pt.SRL dar nu desfasor activitate?
Cine face reevaluarea apartamentului in care locuiesc si unde este inregistrat si un sediu de firma?De ce apt.meu trebuie reevaluat iar al vecinilor, nu?
Discuție Declaratia 010
Buna ziua si LA MULTI ANI !
Deoarece cotele de impozitare pentru micro sunt diferentiate in functie de nr. salariati, trebuie sa depunem in ianuarie 010 ?
Răspuns la discuția Rovinieta
Multumesc,am incercat si imi da mesajul ca nu exista rovinieta valabila in momentul cautarii.Eu doresc sa stiu daca a exustat in perioada 01.01.2015-31.07.2015 deoarece vreau sa fac dovada ca nu am circulat in afara Bucurestiului in acea perioada.
Discuție Rovinieta
Buna ziua,
Cum pot sa aflu daca in perioada 01.01.2015 - 30.07.2015 s-a platit taxa de drum pentru B-63-THM ?
Răspuns la discuția Impozitare dividende
Multumesc mult pentru raspunsuri.Cam asa stiam si eu dar, nu mai eram sigura cu atatea modificari ale codului fiscal.