avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Activitate puicuta

Activitate puicuta

Am un salariat cu 2 ore, iar unul cu norma intreaga care este si pensionari la limita de varsta, Va rog sa imi spuneti daca consider ca e angajat in ca fiind in functia de baza sau nu. Multumesc.
Discuție lesea 142/2016
la pensionarea anticipata conforn legii 142/2016, se mai poate sa fi angajat in sectorul privat?
Răspuns la discuția Salarizare functia de baza
multumesc
un pensionar la limita de varsta, reangajat, i se considera ,,functie de baza'' la locul de munca actual?
Va rog sa ma ajutati sa pot descarca formularul de bilant pt. decembrie 2015. Nu stiu din ce motiv nu pot sa descarc de pe portalul ANAF. Daca cineva imi poate spune pasii ce tb sa ii fac...
daca poate cineva sa ma lamureasca ce inseamna cifra de afaceri la un CAR Pensionari, daca nu am nici un fel de activitate economica. Se dau imprumuturi doar.
Va rog sa ma ajutati in legatura cu situatiile financiare anuale ce trebuie sa fie depuse de o Asociatie Casa de Ajutor reciproc a Pensionarilor.
Mentionez ca pana in prezent nu s-a depus nici o astfel de situatie, pentru anul 2014 ce trebuia sa fi depus?
multumesc
Un angajat care se casatoreste la cate zile libere platite are dreptul ? Mentionez ca in ccm nu este prevazut aceasta situatie
Pentru un pensionar care face parte din consiliul de conducere a firmei, ce obligatii trebuie sa se retina din veniturile pe care le obtine. Eu retin CAS, sanatate. Este corect?