avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 442 soluții astăzi
Forum Activitate angelabo

Activitate angelabo

Răspuns la discuția Renuntare executor, taxe
Multumesc pt raspunsuri
Buna ziua.As dori sa stiu daca un creditor renunta la executor pt.ca nu e multumit de el trebuie sa plateasca ceva in afara de ceea ce a platit.Va multumesc.
Răspuns la discuția Recuperare imprumut
multumesc
Răspuns la discuția Recuperare imprumut
Unde as putea cere partajul?Am dat si firma in executare si nimic.Va rog frumos sfatuiti-ma.Va multumesc
Discuție impozite
Parintii mei au vandut o casa in 1990 cu acte de mana,ei au decedat,actele s-au facut in 2012.Este corect ca eu sa platesc impozit pe acei bani?
MERSI ASTA NU E UN RASPUNS.Problema e ca doar dau bani si s-ar putea sa nu ii mai recuperez pe langa ce i-am dat ei,si sa nu credeti ca sant vreo milionara


as castiga ceva?
Ba da,a garantat cu bunurile pe care intre timp le-a vandut. Apoi am aflat ca avea si alte datorii.
Mediatorul mi-a spus sa astept ca sant si alte dosare de 5 ani si nu se sterge datoria.Intre timp am executat si firma si nimic
Buna ziua,as dori sa ma indrume cineva.Am dat bani imprumut prin notar,nu i-am mai primit inapoi,am fost la executor,degeaba,a reusit in timpul cat eu am asteptat sa nu mai aiba nimic pe numele ei,ea e administrator la firma ei de transport,are jumate din actiuni.Firma zice ca nu prea merge.Am primit un cec in alb pe care l-am complectat si bineinteles ca nu avea acoperire.Din ian.tot astept,executorul nu mai zice nimic.Ce as putea face.Daca o dau in judecata ar putea fi pedepsita?si cum anume?va rog mult ajutati-ma.Va multumesc.
Buna ziua,as dori sa-mi spuneti daca cineva intra la tine in casa si iti fura o anumita suma de bani poate fi pedepsita?tu nu ai martori dar ai constatat ca banii au disparut dupa ce pers.respectiva a plecat.Unde poti face plangere si ce castig de cauza ai?Va multumesc