avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Activitate daniela2274

Activitate daniela2274

Trebuie să am atestat?


AV. GABRIELA GERBER a scris:

Doar daca il adoptati.

În ce măsură pot sa iau copilul unei prietene de a mea care nu si l doreste pe numele meu?
Ce inseamna sa modifici structura blocului....a darama ceva? De exemplu eu doar construiesc la parterul blocului si nu modific cu nimic...decat fațada blocului va fi altfel ..deoarece se face balcon....este posibil sa fie asta o problema?

ContSters363550 a scris:

De fapt primul lucru pe car ar trebui sa-l aflati e daca vi s-ar permite sa modificati structura blocului, ca daca nu totul devine caduc. Iar sansele de vi se permite asta sint aproape nule.

Va acordat banca acceptul de a construi balcon dacă sunteți sub ipoteca? Mă interesează pentru ca sunt in aceeasi situatie
Discuție Termen
Va rog....puteti sa mi spuneti ce inseamna "interdicție de grevare cu sarcini pe toată durata finanțării?
Răspuns la discuția testament
Testament
Răspuns la discuția testament
multumesc
Răspuns la discuția testament
cea de a 2 sotie a lui a deschis succesiunea si urma sa mergem la notar, dar apoi s a razgandit si a inchiso trimitandune prin posta la amandoua fiicele acest testament spunand ca noi nu avem nici un drept
banuiesc ca singura solutie este in instanta...timp..bani...stres
Răspuns la discuția testament
dar in acest caz avem ceva de castigat? sau pierdere de timp
banuiesc ca numai in instanta putem ataca acest testament, adica sa ne judecam
Răspuns la discuția testament
ok, de fapt nu prea inteleg
noi suntem 2 surori, tatal meu a decedat si a lasat un testament in care a spus sa primeasca toata averea cea de a doua sotii a lui, la sfarsitul acestui testament scrie ca
"mi s-au pus in vedere dispozitiile art 841 cod civil, cu privire la rezerva succesorala si inteleg sa fac testament cu scutire de report"
in acest caz as dori sa stiu, noi fiicele mai avem dreptul la ceva? si in ce masura daca...

multumesc