avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Activitate daniella28

Activitate daniella28

Răspuns la discuția divort cu probleme
si pentru cei care nu stiu desi nu mai conteaza,daca 6 mil e mult pentru saracul tata,eu si mama dam atat doar la intretinere,mereu am dat mai mult ca el,probleme e de ce el ascunde bani si isi face masina si trebuie sa dea mai putin mereu ca mine daca vrea aceleasi drepturi daca nu ai bani,nu ceri un copil,pana acum noi l-am crescut si el nu a dat nimic lungi perioade de timp,sa nu fiu judecata si jignita daca nu se cunoaste problema.
Răspuns la discuția divort cu probleme
cam tot.intreb cum fac apel,daca pot trimite sesizare la protectia copilului,nu pot da drept de vizita la asa tata,daca faceam eu asa el ma reclama.si apoi a promis o suma si mi-a miscorat.dvs puteti creste un copil cu 6 mil la gradinita si mancare pe luna?unii iau 35 mil pe proces.daca are bani si daduse 7 de ce la final a spus 6 cand preturile cresc?deci tot ma nemultumeste,cum ca a gasit de cuviinta ca desi nu vrea copilul ca nu s-ar deranja sa il creasca sa o ceara ca sa nu dea pensia poate,cum ca a divortat ca sa scape de cheltuieli cu nevasta,cu intretinerea,sau sa puna masina doar pe numele lui?ma nemultumeste ca eu nu primesc daune desi era sa mor in 7 ani zi de zi si altii primesc doar ca-s jigniti
buna ziua,vreau sa stiu,de 2 ani sunt in divort,am cerut multe lucruri,nu am apucat sa scot o vorba in 2 ani,tot ce am cerut nu mi s-a acordat.sotul un escroc care abia a dat sa vada copilul a stabilit o suma cat a fost divortul si a trimis in cont,acum pe final,a scazut.a avut tupeul sa si ceara copilul.vreau sa stiu
!.cum fac apel,nu sunt multumita
cum sesisez si ce organ,la el acas este un focar de infectie,chiloti murdari la vedere,cutite pe masa,foarfece,fire,se poate electrocuta,chiuveta infecta,wc la fel,haine peste tot,am fost o data si ne-am imbolnavit in infectia aia.in aceste conditii cum poate cere un tata un copil ?vrea sa mi-o omoare?sa-i vada lui chilotii intorsi pe dos?vrea sa fac sesizare,daca isi baga cutitul in ea cand o cere in vizizta?apoi e si violent,ne-a batut de fata cu copilul ne fura la bani,nu da ,are asigurari de viata,de pensii si noua ne spune ca nu da 50 lei la intretinere?scade la copil banii cand salariu creste,camd preturile cresc,cand e la gradinita si se cer bani?ce pot face,e deje mult prea mult,e un pericol.dela legea tine cu barbatii si si-au luat-o in cap.le da orice fara sa se se spune ce pericol prezinta.care e interesul minorului?chiar in cazul meu?si de ce sa se dea doar asa putini bani?tatal sa traiasca bine desi parasesc copiii si-si fac masini si hai sa ii creasca tot mama?pai mama i-a nascut.tatii ce mai fac atunci?inainte tatii aveam 2-3 servicii,femeie crestea copilul.eu am muncit o viata,am vrut sa dedic timp copilului,nu m-a tinut nimeni,dar sa furi o pensionara,sa nu ai respect,e prea mult.si mai au si la negru toti salarii.
Deci?
Răspuns la discuția Traume psihice si boala
si daca dovedesc ce fel de proces deschid,civil si reclam si cer daune sau penal?
Răspuns la discuția Traume psihice si boala
cu lovirile am depus atunci dar am retras,nu mai am ce face,eu vreau sa stiu ce proces deschid ca in 7 ani m-a traumatizat si m-a imbolnavit,am zaut la spital cu depresie si am luat medicamente tari care mi-au imbolnavit inima acum si am suferit si 2 ani traume in tensiune ca ia copilul.am vazut ca cineva a cerut 20000 euroa doar ca i-a fost prejudicita imaginea prin divort,si a obtinut in instanta.eu am avut mult mai mult,vreau sa cer aceeasi suma,eu de ce nu pot obtine?presupun ca as putea,da?
Buna ziua,doresc sa stiu ce fel si pe care cale pot deschide proces si sa cer daune unei persoane care m-a traumatizat psihic ani la rand,m-a imbolnavit de tahicardie,depresie,m-a umilit in public si in fata,m-a lovit si mi-a pus viata in pericol,fost sot,vrand sa ma lase si fara copil,dorind pe fata moartea mea.deschis penal sau civil si cer daune,sunt bolnava eu si mama din cauza lui,am pierdut bani,o masina si ne-a creat zi de zi stres si socuri puternice,a atentat la intergritatea si sanatatea mea,art 69 ,si-a batut joc de mine pana m-a terminat.doresc sa plateasca cum e normal si vreau sa stiu cum procedez,ce acte trebuie,daca deschid Civil sau penal.am acte pentru tot,internari,loviri.multumesc
Răspuns la discuția Jigniri pe sms
sau acum se poate deschide un proces civil?am fost totusi facuta tiganca.Pepe a luat 1 mil de euro ca a fost facut ,,tigan''
Răspuns la discuția Jigniri pe sms
de ce?eu cand am dat niste sms uri imediat mi-au fost puse in instanta?jignirea sub orice forma e fapta penala,doresc parea unui avocat.
Discuție Jigniri pe sms
buna ziua,daca am fost jignita pe sms si mi s-a vorbit urat pot deschide persoanei proces penal si sa cer daune?si cum procedez,ma constitui parte Civila sa cer bani?si se cere ca paratul sa plateasca cheltuielile de judecata?
Răspuns la discuția Amenda RATB
nici macar ajutor social nu am,am venituri o.nu stiu din ce as plati si taxa de timbru.ca asa plateam amenda.cei care au venit o nu pot fi scutiti de taxa de timbru?chiar nu am niciun leu.