avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 220 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Jigniri pe sms
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Jigniri pe sms

buna ziua,daca am fost jignita pe sms si mi s-a vorbit urat pot deschide persoanei proces penal si sa cer daune?si cum procedez,ma constitui parte Civila sa cer bani?si se cere ca paratul sa plateasca cheltuielile de judecata?
Cel mai recent răspuns: daniella28 , utilizator 21:44, 6 Decembrie 2014
nu puteți să faceți nimic.
de ce?eu cand am dat niste sms uri imediat mi-au fost puse in instanta?jignirea sub orice forma e fapta penala,doresc parea unui avocat.
sau acum se poate deschide un proces civil?am fost totusi facuta tiganca.Pepe a luat 1 mil de euro ca a fost facut ,,tigan''
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda + actiune in instanță? Narcisa_ Narcisa_ O persoana a fost jignita, injurata, i s-a vorbit urat fara nici un motiv. Persoana jignita a facut reclamatie la politie, iar politia a aplicat amenda pentru ... (vezi toată discuția)
Jigniri repetate alina.alin alina.alin Bună ziua! in contextul situației în care ne afăm am atras atenția unui cetățean recent întors din străinătate că nu e normal să se plimbe până ... (vezi toată discuția)
Dreptul la propria imagine mierlutiulianstefan mierlutiulianstefan Salutare tuturor! Am o întrebare, am făcut acest cont pentru a vă cere părerea / sfatul Mama mea lucrează în Austria la îngrijire de bătrâni iar ... (vezi toată discuția)