Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Jigniri pe sms
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Jigniri pe sms

buna ziua,daca am fost jignita pe sms si mi s-a vorbit urat pot deschide persoanei proces penal si sa cer daune?si cum procedez,ma constitui parte Civila sa cer bani?si se cere ca paratul sa plateasca cheltuielile de judecata?
nu puteți să faceți nimic.
de ce?eu cand am dat niste sms uri imediat mi-au fost puse in instanta?jignirea sub orice forma e fapta penala,doresc parea unui avocat.
sau acum se poate deschide un proces civil?am fost totusi facuta tiganca.Pepe a luat 1 mil de euro ca a fost facut ,,tigan''
~ Conținut șters la cerere ~