avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Activitate aryy

Activitate aryy

Buna Ziua! Am facut o sesizare la primarie (07.09.2020), in legatura cu un capac de canalizare , situat in fata imobilului,am primit un numar de inregistrare,dar raspuns nu! Conform art. 8 alin. (1) din Ordonanta de Guvern nr. 27/2001 privind reglementarea activitatii de solutionare a petitiilor, Autoritatile si institutiile publice sesizate au obligatia sa comunice petitionarului, in termen de 30 de zile de la data inregistrarii petitiei, raspunsul, indiferent daca solutia este favorabila sau nefavorabila. Unde ma pot adresa pentru solutionarea problemei si autoritatile sa-si faca treaba ?
Cui ma adresez ,ca sa beneficiez de pensie de invaliditate dupa o operatie pe creier si actele necesare ?
Discuție Pontaj fictiv
Buna ziua! Unde te poti adresa in cazul unui pontaj fictiv,in afara de conducerea companiei ? Va multumesc !
Răspuns la discuția program de lucru
multumesc !
buna ziua! lucrez la o intr de stat(membru sindicat) , patru schimburi a sase ore de L--V ! mi s-a modificat programul de lucru (ex:LMM-lucrez,J-liber,VS-lucrez.....) fara act aditional semnat la CCM,CIM,fara acordul meu! va rog sa-mi spuneti , ce se poate face in aceasta privinta?