avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1878 soluții astăzi
Forum Activitate marinanicolae

Activitate marinanicolae

Buna ziua,
Am incercat sa gasesc arhiva ITA Autobaza1 Titan si nu am reusit sa iau legatura cu Sc.IUDICIA SRL la adresa dar nu imi raspunde nimeni la poarta.Rog pe d-na Claudia sa imi spuna daca a reusit si cum anume
Multumesc
Tot aud ca s-a dat sau se va da o noua Lege de Pensionare cu pensia 100% din salariu, daca ai 55 de ani si vechime 35 adica sa faci in total 90. Este adevarat, ma poate lamuri cineva. Multumesc
Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati,
In 2007 s-a schimbat administratorul la bloc, bloc comunist cu 100 apartamente. Eu am avut ceva restante pe care le-am achitat, dar m-am trezit cu niste penalizari pe care nu le poate explica, adica demonstra noul administrator, dar le afiseaza in permanenta. Esre vorba de 20 mil, am platit 6 mil, iar cu 14 mil apar restanta din 2008. Intretinerea o platesc la zi. Pentru luna iunie am primit penalizare 2 mil, caci zice ca ne-a penalizat RADET-ul. Penalizarea s-a aplicat numai la catva restantieri. Deci eu am primit penalizare la penalizarie fin 2007. E corect. Cum se poate institui un control financiar? Comisia de cenzori -= 0. Multumesc.
Buna ziua,
Va mai adresez o intrebare - concediu medical 13 iulie 2012 - 13 iulie 2013 - TBC . Lucrez in in invatamant, cadru didactic auxiliar, bibliotecar . Cand termin concediu medical am oare dreptul la cel de odihna? Nu am efectuat CO anul trecut .Daca nu am lucrat tot anul scolar pot oare lua CO. Zilele de CO mi-ar acoperi perioada pana la 1 septembrie cand pt, noi incepe noul an scolar. Multumesc
Buna ziua,
Sunt salariata in invatamant ca personal didactic auxiliar cu o vechime de 32 de ani sunt din Bucuresti iar din luna august sunt in CO petru TBC. Mi s-a facut o baza de calcul atunci pe ultimile 6 luni care se inmulteste cu nr. zile ale luni.De 8 luni primec salariu 100% din aceiasi baza de calcul, lucru care inteleg ca este corect avand in vedere faptul ca CO este in continuare. Dar din 1 ianuarie 2013 in invatamant s-a reintregit salariul cu 15%(din cei 25% care au fost taiati de Guvern ) . Este normal ca eu sa nu beneficiez de acesta reintregire ? Daca da va rog sa-mi spune-ti in ce mod. Multumesc.