avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, Sotul meu nu si-a mai putut recupera ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, Sotul meu nu si-a mai putut recupera Cartea de munca ...

Buna seara,
Sotul meu nu si-a mai putut recupera Cartea de munca de la un patron care a dat faliment.
Intrebare - avem o copie xerox, se poate legaliza sau merge in tribunal ca sa fie acceptata copia de catre Casa de pensii ?
E vorba de perioada 1976=2001,
Nu ma trimiteti la arhive ca am fost si rezultat - 0
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:39, 2 Octombrie 2024
Se poate obține și prin judecată.
Nu se poate legaliza ..va trebuie originalul.

La arhive de ce nu ati cerut adeverinta de vechime?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotărâre divorț Sburlan Ion Sburlan Ion De unde pot lua o hotărâre de divorț dacă pe cealaltă am pierdut o?Mulțumesc (vezi toată discuția)
Copie legalizata carte de munca corinutza* corinutza* Buna ziua! As dori sa va intreb daca copia legalizata a cartii de munca are un anumit termen de valabilitate sau este valabila pe perioada nederminata. Va ... (vezi toată discuția)
Carte de munca pierduta nescanata georgiana.td georgiana.td Buna ziua . Sotul meu a lucrat in ultimii doi ani \"la negru\" , nereusind sa isi gaseasca un loc de munca in mod legal . In tot acest timp cartea lui de ... (vezi toată discuția)