Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, Sotul meu nu si-a mai putut recupera ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, Sotul meu nu si-a mai putut recupera Cartea de munca ...

Buna seara,
Sotul meu nu si-a mai putut recupera Cartea de munca de la un patron care a dat faliment.
Intrebare - avem o copie xerox, se poate legaliza sau merge in tribunal ca sa fie acceptata copia de catre Casa de pensii ?
E vorba de perioada 1976=2001,
Nu ma trimiteti la arhive ca am fost si rezultat - 0
Multumesc.
Se poate obține și prin judecată.
Nu se poate legaliza ..va trebuie originalul.

La arhive de ce nu ati cerut adeverinta de vechime?