avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Activitate elenarodicabota

Activitate elenarodicabota

Am radiat anul acesta pfa. Ce se intampla cu bunurile imobile ce erau in proprietatea pfa? Eu eram administrator unic fara datorii fisc neplatitor tva neplatitor impozit
Răspuns la discuția Sofat cu permisul suspendat
daca pedeapsa e doar o amenda penala,atunci termenul de obtinere a permisului e tot de un an?
ce risca un sofer care a fost prins ca a condus in timp ce permisul ii era suspendat? cat timp nu mai are voie sa dea examenul pt permis?
eu si sotul meu am hotarat de comun acord sa divortam .nu avem copii.am putea sa divortam la notar? ce bunuri ar trebui sa impartim: el a venit in casatorie cu un apartament, stupi si camion de transport iar impreuna am cumparat un teren care este trecut pe PFA -ul meu,masina mica, stupi, pavilion iar cu ajutorul unui proiect european facut pe numele meu am construit o casa care nu e inca intabulata dar e aproape gata.ce drepturi am eu?suntem casatoriti de 5 ani iar eu am lucrat cu carte de munca tot timpul.
nu a stiut si nici nu a intrebat .pe dovada nu scria nimic doar o linie dar ce pedeapsa presupune acest lucru?mai sunt mentionate art 327 lit a si 329
anul trecut sotului meu i s-a luat permisul pt con ducere in stare de ebrietate, eliberandu-i -se o dovada fara drept de conducere.sotul nu stia ca nu are voie sa conduca si a condus masina fiind oprit de politie .acum a fost trimis in judecata in temeiul art 329Cpr.pen ce inseamna ?
Răspuns la discuția permis suspendat
trebuie sa mai faca o data scoala de sofer sau va da doar examenele
Răspuns la discuția pensie alimentara
chiar daca s-a angajat si are propriul lui venit?cum poate fi verificat ca el chiar frecventeaza facultatea s-au ca s-a inscris doar asa ca sa mai beneficieze de pensie mai ales ca nu a luat bac-ul
baiatul sotului meu a terminat anul acesta liceul nu a luat bac-ul s-a angajat cu norma intreaga si s-a inscris la o facultate la ff .mai are dreptul la pensie alimentara?
sotului meu i-a fost anulat dreptul de a conduce in urma unei sentinte irevocabile intr-un proces de recunoastere a vinovatiei de a conduce sub influienta alcoolului dupa cat timp va putea sa-si recapete permisul? a platit deja amenda luna trecuta pe 30